2021-10-02 19:39:00

Gładkie zwycięstwo DevelopResu Bella Dolina Rzeszów z Energą MKS Kalisz

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów pokonuje Energę MKS Kalisz w meczu 2. kolejki Tauron Ligi. Tym razem siatkarki prowadzone przez Staphene Antige oszczędziły nerwów kibicom i wygrały nie tracąc przy tym seta.

Siatkarki z Rzeszowa w inauguracyjnej kolejce pokonały w Hali Podpromie BKS Bostik Bielsko-Biała po emocjonującym meczu. Dla zawodniczek Energi MKS Kalisz dzisiejsze spotkanie miało być pierwszym, gdyż ich mecz z ŁKS Commercecon Łódź został przełożony. Oba zespoły z pewnością chciały pokazać pazur i zdobyć punkty.

Początek sobotniego spotkania był wyrównany. Oba zespoły naprzemiennie punktowały i nie pozwalały na odskoczenie przeciwnikom. W pewnym momencie rzeszowianki wyszły na prowadzenie 9-6, jednak siatkarki z Koszalina na nic więcej nie pozwoliły i starały się utrzymywać dystans. Od stanu po 14, zawodniczki Stephane Antigi wzięły się mocno do roboty, czego efektem była dobra gra i wyjście na 6 punktowe prowadzenie, które pozwoliło spokojnie dokończyć seta. Ostatecznie zakończonego zwycięstwem „Rysic” 25-20.

Drugi set, a szczególnie pierwsze jego minuty, miał bardzo podobny przebieg do pierwszego. Gra również była wyrównana i żaden z zespołów nie pozwalał oponentowi odskoczyć. W środkowej części seta „Rysice” ponownie wykazały się przytomnością i wyszły na pięciopunktowe prowadzenie 17-12. Siatkarki Jacka Pasińskiego nie złożyły jednak broni i starały się odrobić stratę, co im się udało. Wyszły nawet na jednopunktowe prowadzenie, ale mimo wszystko końcówka drugiej partii należała do zawodniczek z Podpromia, które wygrały 25-22.

Trzecia część gry rozpoczęła się od prowadzenia DevelopResu Bella Dolina Rzeszów 3-0. Siatkarki ze stolicy Podkarpacia starały się utrzymywać dystans, jednak przewaga topniała i pewnym momencie doszło do wyrównania stanu gry po 13. Zawodniczki z Koszalina stać było tylko na jednopunktowe prowadzenie, które szybko utraciły na rzecz rzeszowianek, które pewnie poszły po swoje i wygrały ostatniego seta 25-21 i cały mecz 3-0.MVP spotkania została rozgrywająca zespołu z Rzeszowa, Katarzyna Wenerska.

Siatkarki DevelopResu BELLA DOLINA Rzeszów pewnie wygrywają drugi mecz Tauron Ligi. Tym razem bez problemów i bez straty seta. Już w piątek, także w Hali Podpromie zmierzą się z ŁKS Commercecon Łódź w meczu na szczycie. Emocji z pewnością nie zabraknie.

DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów – Energa MKS Kalisz 3-0 (25:20, 25:22, 25:21)