Piłkarze będą mogli powrócić do treningów na boisku już od 4 maja! Właśnie wtedy wchodzimy w kolejny etap "odmrażania" gospodarki i sportu. Co się zmieni i co będzie dozwolone, a co nie?
- Sukces w sporcie zależy od trzech głównych czynników: taktyki, dyscypliny i konsekwencji - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.
- Poprzez te etapy otwieramy sport, przedstawiamy możliwości zarówno dla najmłodszych, jak i dla najstaszych, dla spotu amatorskiej i zawodowego.
Tym samym ogłoszono dziś oficjalnie dokładny termin wejścia w II etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, który rozpocznie się 4 maja.
Najważniejsza informacja jest taka, że drużyny piłkarskie z całej Polski będą mogły wznowić treningi na boisku. Na razie w małych, maksymalnie 6-osobowych grupach, ale to już coś. Można powoli zaczynać przygotowania do sezonu, który miejmy nadzieję wkrótce zostanie wznowiony.
Co się zmieni od nadchodzącego poniedziałku w możliwościach uprawiania sportu?
- otwarte zostaną stadiony sportowe oraz boiska szkolne i wielofunkcyjne (m.in. orliki) - maksymalnie dla 6 osób w jednym momencie
- dostępna będzie infrastuktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa
- otwarte zostaną pola golfowe
- otwarte zostaną stadniny koni oraz obiekty takie jak strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe
- otwarte zostaną korty tenisowe - zarówno te zewnętrzne jak i pod dachem (ale tylko w sytuacji, gdy mają otwierane ściany boczne) - maksymalnie do 4 osób na korcie
- otwarta zostanie infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów wodnych: kajak, łódka, rower wodny (maksymalnie dla 2 osób)
W przypadku korzystania z infrastruktury o charakterze otwartym będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa:
- zachowanie dystansu społecznego,
- obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
- ograniczona liczba osób,
- weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
- brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
- dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
- obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
- korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.
Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.