2015-10-31 19:37:13

Resovia wygrała z Chełmianką i goni lidera

Piłkarze Resovii wygrali w Chełmie 2-0. Na zdjęciu Przemysław Żmuda (fot. Marcina Pirga / archiwum)
Resovia wygrała 2-0 w wyjazdowym pojedynku z Chełmianką i wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli, tuż za Motorem Lublin.

Podkarpacki zespół wyszedł na prowadzenie w 36. minucie spotkania. Do bramki Przemysława Pawlaka trafił Tomasz Ciećko, który pokonał golkipera gospodarzy uderzeniem głową.

Wynik spotkania na 2-0 dla Resovii Rzeszów ustalił na trzy minuty przed końcem meczu Szymon Kaliniec, który popisał się pięknym uderzeniem z 15 metrów.

Podopieczni Dariusz Jęczkowskiego wciąż są wiceliderem, a do pierwszego w tabeli Motoru Lublin tracą zaledwie dwa punkty. Lublinianie jednak jeszcze dziś rozegrają swoje spotkanie z Lewartem Lubartów i mogą powiększyć przewagę.

CHEŁMIANKA CHEŁM - RESOVIA RZESZÓW 0-2 (0-1)

0-1 Tomasz Ciećko (36)
0-2 Szymon Kaliniec (87)

Chełmianka Chełm: Pawlak - Bednarek, Grzywna (46. Wacewicz), Kwiatkowski, Fornal, Kobiałka, Pritulak, Tomalski, Wójcik, Koprucha (20. Krzyżak), Sołtysiuk

Resovia Rzeszów: Pietryka - Ciećko, Baran, Żmuda, Szkolnik, Adamski (20. Fedan), Kaliniec, Świst, Pyrdek (83. Kowal), Słoma (66. Pałys), Rusiecki (70. Jurczak)

Sędziował: Mateusz Nowak (Stalowa Wola). Żółte kartki: Szkolnik, Świst