2015-05-13 19:29:25

Puchar Polski: Resovia w finale. Pokonała Polonię Przemyśl po dogrywce

Resovia zagra w finalu wojewódzkiego Pucharu Polski.
Piłkarze Resovii wygrali 3-2 z Polonią Przemyśl i awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Do zwycięstwa "Pasiaki" potrzebowały dogrywki.

Piłkarze Resovii wyszli na prowadzenie w 24. minucie spotkania po golu Tomasza Ciećko. Chwilę przed przerwą wyrównującą bramkę dla Polonii Przemyśl strzelił Paweł Sedlaczek.

Drgui gol dla rzeszowian padł w 56. minucie, a jego autorem był Kacper Rop.

Gdy już wydawało się, że "Pasiaki" wywalczyły awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się grający trener Polonii Paweł Załoga. Piłka wpadła do siatki i dała dogrywkę przemyślanom.

W 113. minucie spotkania decydującego gola dla Resovii strzelił jednak Szymon Kaliniec i to rzeszowianie wywalczyli awans.

W finałowym dwumeczu, który odbędzie się 27 maja i 10 czerwca, piłkarze Resovii zmierzą się z Wisanem Skopanie, który w drugim półfinale pokonał Cosmos Nowotaniec 1-0.

POLONIA PRZEMYŚL - RESOVIA RZESZÓW 2-3 po dogr. (1-1, 2-2)

0-1 Ciećko (24)
1-1 Sedlaczek (43)