2015-05-10 13:34:41

Resovia wywiozła komplet punktów z Jarosławia. Zwycięski gol Piotra Szkolnika

Na zdjęciu Piotr Szkolnik cieszy się ze zwycięskiej bramki (fot. Jakub Kwiecień)
Resovia wygrała 2-1 w Jarosławiu z tamtejszym JKS-em i zmniejszyła dystans do Karpat Krosno do zaledwie trzech punktów.

Coraz ciekawiej wygląda sytuacja w czołówce tabeli 3 ligi lubelsko-podkarpackiej. Remis Karpat wykorzystali także piłkarze Resovii, którzy wywieźli komplet punktów z Jarosławia.

Prowadzenie "Pasiakom" dał w 41. minucie spotkania dał w 41. minucie Sebastian Fedan i goście do przerwy prowadzili jedną bramką.

Wyrównującą bramkę dla JKS-u Jarosław strzelił chwilę po zmianie stron Jarosław Jamrozik.

Decydujący gol padł na minutę przed końcem pojedynku, a jego autorem był kapitan rzeszowian Piotr Szkolnik, który wpisał się na listę strzelców skutecznie egzekwując rzut karny.

Po 29. kolejce Resovia zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do drugiej Stali Rzeszów traci dwa punkty, a do pierwszy Karpaty trzy.

W barwach JKS-u Jarosław w sobotnim spotkaniu zabrakło aż siedmiu podstawowych zawodników.

JKS JAROSŁAW - RESOVIA RZESZÓW 1-2 (0-1)

0-1 Fedan (41)
1-1 Jamrozik (51)
1-2 Szkolnik (89-karny)

JKS Jarosław: Guziewicz – Gliniak, Sobczak, Saramak, Cienki – Soczek, Fedor, Bańka, Raba, Oziębło (86. Kiwior) – Jamrozik (70. Wróbel)

Resovia Rzeszów: Pietryka – Wilk (66. Skuba), Baran, Makowski, Szkolnik – Adamski, Kaliniec, Domoń, Fedan (50. Dziedzic) – Ciećko (58. Rop), Pyrdek (74. Róg)  Saramak, Fedor – Baran, Kaliniec, Szkolnik, Wilk, Rop

Sędziował: Robert Podlecki (Lublin). Żółte kartki: Saramak, Fedor - Baran, Kaliniec, Szkolnik, Wilk, Rop. Widzów: 600