2015-04-18 21:30:07

Stal Mielec przegrała z Rakowem Częstochowa

Piłkarze Stali Mielec przegrali z Rakowem Częstochowa 1-2 w wyjazdowym meczu 26. kolejki 2 ligi.

Gospodarze pierwszą okazję na gola mieli już w 4. minucie spotkania po tym jak Joshua Balogun uderzył w poprzeczkę.

Jeszcze przed przerwą okazję na podwyższenie miał Dariusz Pawlusiński, ale jeden z obrońców Stali Mielec w ostatniej chwili zablokował jego uderzenie.

Podopieczni Janusza Białka w pierwszej połowie w zasadzie nie mieli sytuacji bramkowej.

Chwilę po zmianie stron bramkę dla Rakowa Częstochowa strzelił rezerwowy Robert Brzęczek, a za kolejnych kilka minut na 2-0 podwyższył Wojciech Okińczyc.

Kontaktową bramkę dla Stali Mielec strzelił na kwadrans przed końcem Krystian Getinger, który skutecznie egzekwował rzut karny. Do wyrównanie niestety nie udało się już doprowadzić.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - STAL MIELEC 2-1 (0-0)

1-0 Brzęczek (47)
2-0 Okińczyc (51)
2-1 Getinger (73)

Raków Częstochowa: Kos - Reiman, Da Silva, Hoferica (58. Cyfert), Radler, Pawlusiński, Marchewka (29. Brzęczek), Okińczyc (90. Wojtyra), Waszkiewicz, Mońka, Balogun (52. Pląskowski)

Stal Mielec: Libera - Załucki, Duda, Głaz, Domański (69. Prejs), Nowak, Jankowski (69. Korzępa), Cholewiak, Żubrowski (83. Ślęzak), Sulewski, Getinger

Sędziował: Michał Zając (Sosnowiec). Żółta kartka: Sulewski