2015-04-04 17:14:01

Stal Mielec przegrała z Błękitnymi Stargard Szczeciński

Stal Mielec przegrała w Stargardzie Szczecińskim 1-2.
Błękitni Stargard Szczeciński wygrali u siebie ze Stalą Mielec 2-1 mimo, że w składzie tych pierwszych zabrakło kilku kluczowych piłkarzy, którzy odpoczywają przed Pucharem Polski.

Błękitni wygrali spotkanie ze Stalą Mielec swoją ambicją i grą do końca. Stalowcy nie uniknęli błędów w defensywie i nie grzeszyli skutecznością. Mimo wszystko to zespół z Podkarpacia otworzył wyniki dzisiejszego meczu.

W 29. minucie wypuszczony w uliczkę Sebastian Łętocha ograł w polu karnym Macieja Liśkiewicza i uderzył na bramkę Błękitnych. Jego strzał zdołał odbić bramkarz, ale uczynił to tak niefortunnie, że piłka trafiła pod nogi Bartosza Nowaka, który dopełnił formalności.

Gospodarze dobrze weszli w drugą połowę meczu. Już w 48. minucie Kamil Zieliński wykorzystał podanie od Radosława Wiśniewskiego i w sytuacji sam na sam pokonał Tomasza Liberę.

Niewykorzystane przez Stal Mielec szanse zemściły się w 73. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Ariel Wawszczyk, w zamieszaniu pod bramką piłka trafiła pod nogi Sebastiana Inczewskiego, który ustalił wynik meczu na 2-1 dla Błękitnych Stargard Szczeciński.

Po 24. kolejkach 2 ligi, Stal Mielec zajmuje w ligowej tabeli ósme miejsce. Za tydzień mielczanie także zagrają na wyjeździe z ostatnią drużyną w stawce - Limanovią Limanowa.

BŁĘKITNI STARGARD SZCZECIŃSKI - STAL MIELEC 2-1 (0-0)

0-1 Nowak (29)
1-1 Zieliński (48)
2-1 Inczewski (73)

Błękitni Stargard Szczeciński: Budnik - Kotłowski, Liśkiewicz, Baranowski, Wawszczyk - Więcek (65. Inczewski), Fijałkowski (46. Wojtasiak),  Flis, Zieliński (89. Filipowicz), Gutowski - Wiśniewski.

Stal Mielec: Libera - Sulewski, Duda,  Kościelny, Nikanowycz - Prejs (63. Załucki), Żubrowski (74. Ślęzak), Głaz (63. Domański),  Nowak (76. Płatek), Cholewiak - Łętocha.

Sędziował: Kamil Waskowski (Poznań). Żółte kartki: Wawszczyk, Wojtasiak, Kotłowski - Duda. Widzów: 600 (ok. 80 z Mielca)