2014-03-29 21:43:02

W derbach gminy Crasnovia lepsza od Strumyka

W czwartoligowych derbahc gminy Krasne Crasnovia, gospodarz spotkania, pokonała Strumyk Malawa 4-1.

Pierwszy gol padł po kwadransie gry, kiedy to Tomasz Pietrasiewicz dał Crasnovii prowadzenie. Ten sam zawodnik podwyższył na 2-0.

Strumyk tuż przed przerwą odgryzł się bramką kontaktową, której strzelcem był pozyskany zimą z Sawy Sonina Daniel Ziobro.

W drugiej cęści spotkania malawianie mieli doskonałą sytuację, by odrobić straty, jednak w sytuacji sam na sam Michał Wygachiewicz nie dał się pokonać. Mogła to być sytuacja, która odmieniła by przebieg spotkania, lecz zamiast tego Strumyk stracił kolejne dwa gole.

Na 3-1 trafił Rafał Szczepański, który kilka minut wcześniej pojawił się na placu gry. Młody piłkarz Crasnovii w przypadkowym starciu z jednym z zawodników gości doznał kontuzji kostki przez którą musiał zejść z boiska.

Wynik spotkania ustalił Paweł Dziedzic, który niefortunną interwencją skierował piłkę do własnej bramki.

Crasnovia wygrała zasłużenie, podopieczni Grzegorza Nalepy stwarzali sobie więcej okazji strzeleckich będąc przy tym skuteczniejsi. Pomimo, iż był to mecz derbowy na boisku panowały zasady fair play.

CRASNOVIA KRASNE - STRUMYK MALAWA 4-1 (2-1)
1-0 Pietrasiewicz (15)
2-0 Pietrasiewicz (35-karny)
2-1 Ziobro (45)
3-1 R.Szczepański (64)
4-1 Dziedzic (73-samobójcza)

Sędziował: Antonii Pelczarski z Krosna. Widzów: 600

Tabela po meczach 18. kolejki: 4 liga podkarpacka 2013/2014 - tabela, statystyki

źródło: polskieligi.net