2014-03-23 21:23:15

Szczęśliwy remis Strumyka Malawa w meczu z Wólczanką

W pierwszym niedzielnym meczu w 4 lidze podkarpackiej Strumyk Malawa zremisował na własnym stadionie z Wólczanką Wólka Pełkińska 1-1.

W pierwszych minutach groźnie zaatakował Strumyk, jednak Jacek Groch nie dał się zaskoczyć. Po drugiej stronie w 11. minucie Krzysztof Pietluch uderzał głową, lecz nieznacznie się pomylił.

Kolejna główka tego napastnika, w 23. minucie po długiej piłce za linię obrony gospodarzy, wpadła już do bramki Wojciecha Bąka.

W pierwszej części spotkania groźnie uderzał m.in. Maciej Rusin. Swoje okazje mieli też goście, dwukrotnie bramkarza miejscowych straszył Marek Gwóźdź i raz Pietluch, który z 6 metrów uderzał nad poprzeczką.

Po przerwie nadal lepiej prezentowali się goście. Uderzenia Gwoźdźia czy Marka Rybkiewicza bronił Bąk lub minimalnie mijały cel. Malawianie także próbowali szczęścia, lecz Mateusz Rzucidło czy Mateusz Trawka nie znaleźli dziś sposobu na pokonanie Jacka Grocha.

Dopiero w końcówce niewykorzystane sytuacje zemściły się na Wólczance. Z rzutu wolnego zasłoniętego Jacka Grocha pokonał Konrad Cupryś.

Tuż po stracie bramki Wojciech Tołpa znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak uderzył wprost w Bąka.  W kolejnej akcji Marek Gwóźdź strzelał minimalnie obok słupka. W ostatniej akcji meczu Adam Poprawa wrzucał piłkę z autu w pole karne, Pietluch przedłużył podanie na drugi słupek do Damiana Misiło, tn jednak nie zdołał wepchnąć piłki do bramki.

0-1 Pietluch (23)
1-1 Cupryś (90)

Strumyk: Bąk - Dziedzic (84. Sobek), Gaca, Rzucidło, Rak(87. Smyrski) - Ziobro (65. Gaweł), Kmuk, Rusin, Trawka, Cupryś - Zieliński (76. Ćwikła)

Wólczanka: Groch - A.Poprawa, Misiło, Rybkiewicz, Goń, B.Poprawa, Gwóźdź, Padiasek, Duży (51. Bober) - Boratyn (82. Tołpa), Pietluch.

Sędziowali: Mariusz Antosz z Tarnobrzega.

źródło: wolczanka.futbolowo.pl