2014-03-29 23:43:42

Stalówka przegrała z Olimpią w dalekim Elblągu

Po bardzo ciekawym widowisku jakie mieli okazję zobaczyć kibice na stadionie miejskim w Elblągu gospodarze, miejscowa Olimpia, wygrali ze Stalą Stalowa Wola 1-0.

Gracze Olimpii Elbląg bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie,od samego początku atakując na bramke Tomasza Wietechy. W 12. minucie spotkania miejscowi zdobyli gola, jak się potem okazało jedynego w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do główki wyskoczył Anton Kołosow, który nie dał najmniejszych szans golkiperowi drużyny przyjezdnej.

Dopiero po straconej bramce gracze Stali Stalowa Wola obudzili się i ruszyli do ataku. Pierwszą groźną sytuacje jaką stworzyli sobie zielono-czarni zakończył strzał Wojciecha Reimana, który przeleciał dobre kilka metrów nad bramką Zocha.

Przewaga gości wzrastała z każdą chwilą. W 37. minucie Stal powinna wyrównać, jednak tym razem Tomasz Płonka nie zachował zimnej krwi i piłka po jego strzale z bliskiej odległości przeleciała nad bramką Olimpii.

Po zmianie stron do ataku ruszyli ponownie gracze z Elbląga, ale w dogodnej sytuacji jeden z graczy miejscowych nie trafił do pustej bramki. Podobnie jak w pierwszej części spotkania dopiero ta sytuacja była bodźcem dla graczy gości. W atakach Stali nadal szwankowało wykończenie. W 50. minucie spotkania Damian Łanucha uderzył zza pola karnego, lecz minimalnie przestrzelił.

W 62. minucie spotkania w oko w oko z Wietechą stanął Radosław Stępień, lecz górą z tego pojedynku wyszedł "Balon". Niespełna dwie minuty później gospodarze ponownie  mogli podwyższyć, lecz tym razem Kołosow nie zdążył za akcją i minął się z piłką mając przed sobą pustą bramkę.

Kolejną dogodną okazję goście mieli w 82. minucie spotkania. Po dwójkowej akcji Płonka-Łanucha Hieronim Zoch obronił strzał z bliska tego drugiego.

Tuż przed końcem spotkania doskonałą okazję na podwyższenie wyniku miał Roman Maciejak, jednak w tej sytuacji refleksem popisał się Wietecha.

OLIMPIA ELBLĄG - STAL STALOWA WOLA 1-0 (1-0)
1-0 Kołosow (12)

Olimpia: Zoch -Prusinowski, Ichim, Lewandowski, Sambor - Piotrkowski (60. Kopycki), Petrache (46. Stępień), Ressel (87. Sokołowski), Graczyk, Sedlewski - Kołosow (66. Maciejak)

Stal: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Mistrzyk - Juda (77. Fabianowski), Kachniarz (59. Mikołajczak), Reiman, P. Tur, Łanucha - Płonka

Sędziował: Artur Mądrzak (Warszawa). Żółte kartki: Lewandowski, Petrache, Czarny, Sedlewski, Kopycki - Wietecha. Widzów: 500

źródło: polskieligi.net / własne (Jarek Jurkiewicz)