2014-03-08 18:02:39

Derby Wschodu dla "Stalówki". Zwycięski gol Tomasza Płonki [WIDEO]

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Stal Stalowa Wola pokonała Motor Lublin 3-2, a zwycięską bramkę w 93. minucie spotkania zdobył wprowadzony niedługo wcześniej Tomasz Płonka.

W pierwszym kwadransie nie wydarzyło się nic ciekawego poza kilkukrotnymi centrami w pole karne obu drużyn. Pierwszą groźną sytuację gracze Stali Stalowa Wola mieli w 20. minucie, ale o milimetry pomylił się Wojciech Reiman. Kilka minut później niecelnie uderzał Radosław Mikołajczak.

Po stronie Motoru Lublin groźnie strzelał Maciej Tataj, ale jego uderzenie przeleciało minimalnie nad poprzeczką. W 38. minucie niecelnie strzelał Michał Jonczyk. Kilka minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Mikołajczak lecz górą był Paweł Lipiec.

W 42. minucie precyzyjnym strzałem pod poprzeczke popisał się Michał Jonczyk i do przerwy było 1-0 dla Motoru.

Chwilę po zmianie stron po raz drugi w sytuacji sam na sam znalazł się Mikołajczak, jednak ponownie górą był Lipiec. Minutę później golkiper gości musiał już skapitulować - tym razem Radosław Mikołajczak się nie pomylił.

Nieustannie atakowali gospodarze, ale to goście ponownie wyszli na prowadzenie. W 74. minucie po raz kolejny świetnym strzałem popisał się Jonczyk i było 1-2. "Motorowcy" jednak długo nie cieszyli się z prowadzenia - już minutę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Michał Bogacz.

W ostatniej minucie doliczonego czasu najlepiej w zamieszaniu pod bramką Motoru znalazł sie Tomasz Płonka, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce dając "Stalówce" trzy punkty i zwycięstwo w Derbach Wschodu.

0-1 Jonczyk (42)
1-1 Mikołajczak (51)
1-2 Jonczyk (74)
2-2 Bogacz (75)
3-2 Płonka (90+3)

Stal Stalowa Wola: Wietech - Czarny, Reiman, Sikorski, Łanucha, Bartkiewicz, Sacha (77. Płonka), Tur (87. Mistrzyk), Argasiński, Mikołajczak, Bogacz

Motor Lublin: Lipiec - Zontek, Komor, Stanaitis, Pawłowicz, Wrzesiński (90.Gąsiorowski), Lewiński, Kądzior (60. Koziara), Broż (60. Jaroń), Jonczyk, Tataj

Sędziował: Robert Marciniak z Krakowa. Żółte kartki: Sikorski - Zontek, Pawłowicz. Widzów: ok. 1100

źródło: polskieligi.net / własne (Jarosław Jurkiewicz) / RST24.pl