2024-03-17 00:03:34

Ekoball Stal Sanok ograł drugą drużynę Resovii 3-0

Piłkarze Ekoballu Stal Sanok (niebieskie stroje) ograli 3-0 rezerwy Resovii (fot. Tomasz Sowa)

Drużyna Ekoballu Stal Sanok pewnie pokonała na własnym terenie drużyną Marcina Laski

W 19. kolejce spotkali się dwaj beniaminkowie, którzy w poprzedniej kolejce odnieśli porażki i chciały na nie odpowiedzieć, żeby ze spokojem patrzeć w tabelę.

Pełna dominacja drużyny z Sanoka do przerwy

Podopieczni Pawła Jaślara, który ze względu na czerwoną kartkę z poprzedniego spotkania nie mógł oglądać poczynań swoich podopiecznych z wysokości ławki. Sanoczanie przystąpili do tego meczu mocno osłabieni. W nowej roli musiał odnaleźć się Jakub Kloc, który w tym spotkaniu wystąpił na środku obrony.

Gospodarze prowadzenie objęli już w 5. minucie. Po zagraniu długiej piłki za obrońców przez Kloca w sytuacji sam na sam z bramkarzem drugiej drużyny Resovii znalazł się Miłosz Gierczak i pewnie pokonał golkipera gości.

Prowadzenie ekipy z Sanoka podwyższył Dawid Czyrny. Doskonale na jego głowę dośrodkował Mikołaj Gawlewicz, a napastnik Ekoballu z najbliższej odległości dopełnił formalności. Chwilę potem prowadzenie gospodarzy podwyższyć mógł Maciej Maślany, ale doskonale z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz rezerw pierwszoligowca. Ta połowa zdecydowanie należała do gospodarzy.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali grę

Druga część gry była bardziej wyrównana. Gospodarze skupili się na kontrach, natomiast zadedykowanie dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Marcina Laski. Najbliżej trafienia kontaktowego był Gracjan Jaroch, który wyszedł sam na sam z Dariuszem Półkoszkiem, jednak w kluczowym momencie jego strzał zablokował Jakub Kloc, który wypadł bardzo dobrze na nietypowej dla siebie pozycji.

Sanoczanie przypieczętowali zwycięstwo w 82. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony do piłki dopadł Dawid Czyrny, a następnie odegrał ją do Miłosza Gierczaka, który pięknym strzałem w okienko skompletował dublet. Ekoball wygrał ten mecz zasłużenie i dopisał do swojego dorobku niezwykle ważne 3 punkty.

1-0 Miłosz Gierczak (5)
2-0 Dawid Czyrny (27)
3-0 Miłosz Gierczak (82)

Ekoball Sanok: Półkoszek– Sz. Słysz, Sobol, Kloc, Gawlewicz (90. Nowak) - K. Słysz, Tabisz (90. Jajko), Gierczak, Maślany (80. Niemczyk), Sumara (73. Nowosielski) – Czyrny (83. Kogut)

Resovia II Rzeszów: Dziurgot - Zybała, Szymkiewicz (83. Dreliliarz), Bielenda, Lisowicz, Modrzejewski, Ostrowski (68. Borkanov), Pieniążek (72. Karcz), Stępiak (46. Prinach), Ceci (87. Zięba), Jaroch

Sędziował: Mateusz Mastaj (Dębica)