2024-03-16 20:30:50

Bezbramkowy remis w starciu Pogoni-Sokoła Lubaczów z Izolatorem Boguchwała

Podział punktów w Lubaczowie (fot. Pogoń Sokół Lubaczów)
Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie pomiędzy Pogonią-Sokołem Lubaczów a Izolatorem Boguchwała. Gospodarzom dwukrotnie udało się umieścić piłkę w siatce, ale w obu przypadkach arbiter dopatrzył się spalonego.

Od początku stroną przeważającą byli gospodarze i częściej gościli pod bramką przeciwnika. Już w 9. minucie po zgraniu Kamila Rębisza w znakomitej sytuacji znalazł się Kamil Matofij, ale ostatecznie nie trafił dobrze w piłkę i ta wylądowała w rękach bramkarza.

W kolejnych minutach nadal to piłkarze z Lubaczowa dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie przekładało się to na klarowne sytuacje. W 37. minucie z rzutu wolnego przymierzył Grzegorz Gawle, jednak golkiper "Izolacji" nie miał żadnych problemów z wyłapaniem tej piłki. Po pierwszej niezbyt emocjonującej części tego spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis.

Gospodarze dwukrotnie skierowali piłkę do siatki, ale gola nie zdobyli

Po zmianie stron gospodarzom dwukrotnie udało się skierować piłkę do bramki strzeżonej przez Kamila Dybskiego, jednak arbiter w obu przypadkach nie uznał gola.

Zaraz po wznowieniu gry po wrzutce z lewej strony celnie główkował Mateusz Jezierski, ale arbiter dopatrzył się spalonego. W 55. minucie przez obrońców przedarł się Vladyslav Roslyakov i próbował zaskoczyć uderzeniem po ziemi, kolejny raz jednak bardzo dobrze między słupkami spisał się Dybski.

Piłkarze Izolatora co jakiś czas próbowali się odgryzać rywalom, jednak ciężko było im sforsować dobrze dysponowaną dziś defensywę rywali. W 75. przed znakomitą okazją na zmianę rezultatu stanął Paweł Hass, ale jego uderzenie z powietrza sparował nad poprzeczkę Kamil Dybski.

Cztery minuty później po główce Sebastiana Dudy piłka znalazła drogę do bramki, jednak i tym razem sędzia odgwizdał spalonego. Ostatecznie żadna z drużyn nie była w stanie przechylić wyniku na swoją korzyść i mecz zakończył się remisem.

Pogoń-Sokół Lubaczów: Siryk – Gul, Rębisz, Dziadosz (46 Jezierski), Grabowski, Roslyakov (77 Basznianin), Matofij (70 V. Guedes), Rop (64 Król), L. Guedes, Gawle (70 Hass), Duda

Izolator Boguchwała: Dybski – Kasprzyk, Kowal, K. Wilk, Krajewski, Walas (70 Rembisz), Olejarka (79 Kontrabecki), Ciemierkiewicz (90+2 M. Wilk), Lusiusz, Gajdek, Frydrych (90+2 Matuszczyk)