2023-11-26 13:57:23

Siarka Tarnobrzeg pokazała wyższość nad Sokołem Sieniawa w ostatnim meczu rundy

Siarka Tarnobrzeg nie pozostawiła dziś złudzeń rywalom. Tarnobrzeżanie pokonali Sokoła Sieniawa wysokim wynikiem, z przewagą czterech bramek.

Siarka Tarnobrzeg mierząc się dziś z Sokołem Sieniawa zakończyła rundę jesienną 3.ligi gr IV. W 4.minucie doszło do zamieszania w polu karnym. Piłka dotarła do Oskara Mazgoły z ekipy gospodarzy, ale jego strzał okazał się za lekki. Odpowiedziała na to Siarka, która prowadziła akcję prawym skrzydłem, w polu karnym doszło do zamieszania. Przed szansą na gola stanął Kamil Orlik, ale został zablokowany.

W 12.minucie udało sie jednak gościom otworzyć wynik. Z lewego skrzydła dogrywał Orlik do Kacpra Prusińskiego, który obrócił się w kierunku bramki i z ośmiu metrów przy krótkim słupku pokonał bramkarza. Tarnobrzeżanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał Piotra Lisowskiego został obroniony przez Bartosza Siryka.

Końcówka pierwszej połowy przyniosła dużo nerwowości

W 24.minucie indywidualną akcją popisał się Orlik, który skończył się rzutem rożnym. Niecelnie ze stałego fragmentu gry przymierzył jednak Szymon Kaliniec. W końcówce pierwszej połowy doszło do podwyższenia wyniku przez gości. Piotr Cichocki zagrał do Kalińca, a ten dobrym strzałem uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki  po interwencji golkipera i wpadła do bramki. Sporo zamieszania w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po faulu Batushyna na Orliku, ten odepchnął faulującego, z czego wywiązała się sprzeczka z udziałem wielu zawodników. Finalnie sędzia pokazał aż cztery żółte kartki.

Siarka Tarnobrzeg w drugiej połowie szła za ciosem

Szybko rozpoczęło się strzelanie w drugiej połowie. 25. sekund po wznowieniu gry z prawgo skrzydła w pole karne zszedł Prusiński i strzałem po ziemi pokonał bramkarza rywali. W 60.minucie po raz pierwszy między słupki celnie trafił Sokół. Piłka trafiła pod nogi Jana Mroza, który z około 25. metrów oddał mocny strzał, pokonując Hieronima Zocha. Bardzo szybko zareagowała na to Siarka, która minutę poźniej doprowadziła do wyniku 4-1, po bramce Cichockiego.

Chwilę później akcję prowadzili ponownie przyjezdni. Szymocha niepilnowany na szóstym metrze celował głową, ale futbolówka poszybowała prosto w stronę Siryka. Minutę później piłka niespodziewanie wpadła do bramki, ponownie z korzyścią dla Tarnobrzega. Autorem trafienia był Piotr Lisowski. W końcówce Sokół walczył o poprawę bilansu bramkowego, ale ta sztuka im sie nie udała. W 87.minucie po faulu Kaczora na Mrozie sędzia podyktował rzut karny. Wykonywał go Szymon Feret, ale trafił w słupek. Dobitka wylądowała za bramką. Do końca starcia wynik już nie uległ zmianie.

0-1 Kacper Prusiński (12)
0-2 Szymon Kaliniec (42)
0-3 Kacper Prusiński (46)
1-3 Jan Mróz (60)
1-4 Piotr Cichocki (61)
1-5 Piotr Lisowski (69)

Siarka: Zoch, Szymocha, Orlik, Prusiński, Kumorek, Cichocki, Sulkowski, Kaliniec, Bierzało, Woś, Lisowski.
Sokół: Siryk, Kiełb, Skała, Mróz, Wróblewski, Kwaczreliszwili, Batushyn, Oziębło, Więckowski, Kaczor, Mazgoła.