2023-11-25 21:11:36

Resovia przegrała z Motorem Lublin!

W ostatnim wyjazdowym meczu Resovia przegrała z Motorem Lublin 2-3 i pozostanie w strefie spadkowej. Kolejny raz dały się we znaki proste błędy w defensywie.

Resovia pod wodzą Jakuba Żukowskiego pojechała do Lublina z myślą o kolejnych ligowych punktach, a przede wszystkim o wydostaniu się ze strefy spadkowej. Natomiast komplet "oczek" dla gospodarzy oznaczałby zbliżenie się do ścisłej ligowej czołówki.

Od początku lepiej na murawie prezentowali się rzeszowianie. Dłużej utrzymywali się przy piłce, prowadzili grę i  bardzo szybko przyniosło to określony efekt. W 8. minucie Rafał Mikulec zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, Górski wystawił futbolówkę do Adriana Łyszczarza, a ten z najbliższej odległości skierował ją do siatki.

W 17. minucie mogło być już 2-0. Lewą stroną popędził Kelechukwu Ibe-Torti, minął rywali i zdecydował się na uderzenie. Dobrze przy krótkim słupku interweniował jednak bramkarz.

Motor Lublin wyrównał i... wyszedł na prowadzenie tuż przed przerwą

W 26. minucie gracze Motoru Lublin doprowadzili do wyrównania. Zagranie z prawej strony do Rybickiego, który wycofał futbolówkę do Piotra Ceglarza, a ten pewnym strzałem skierował piłkę do bramki obok Michała Gliwy

W 34. minucie znów okazja pojawiła się po stronie "Pasiaków". Z rzutu wolnego przymierzył Adrian Łyszczarz, ale ofiarna interwencja golkipera uchroniła gospodarzy. Z każdą minutą to jednak Motor starał się przejmować inicjatywę i w 42. minucie podopieczni Goncalo Feio wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nogę dołożył Sebastian Rudol i Gliwa skapitulował po raz drugi.

W drugiej połowie wydawało się, że inicjatywa nadal jest po stronie miejscowych. W 62. minucie po wrzutce w pole karne świetnie odnalazł się Kelechukwu Ibe-Torti i wpakował piłkę praktycznie do pustej bramki.

Piotr Ceglarz zapewnił Motorowi zwycięstwo

Przyjezdni nie długo cieszyli się z wyrównującej bramki. W 70. minucie z łatwością dał się ograć Radosław Adamski i sfaulował w polu karnym Macieja Rybickiego. Arbiter wskazał na jedenasty metr.

Rzut karny pewnie wykorzystał Piotr Ceglarz i Motor znów był na prowadzeniu. W 87. minucie na bramkę Resovii popędził jeszcze Damian Sędzikowski i uderzył minimalnie obok słupka. "Pasiaki" nie zdołały odrobić strat i musiały pogodzić się z dziesiątą porażką w tym sezonie.

0-1 Adrian Łyszczarz (7)
1-1 Piotr Ceglarz (26)
2-1 Sebastian Rudol (41)
2-2 Kelechukwu Ibet-Torti (63)
3-2 Piotr Ceglarz (72-rzut karny)

Motor Lublin: 1. Kacper Rosa - 73. Jakub Lis (76, 15. Jakub Staszak), 21. Sebastian Rudol, 5. Konrad Magnuszewski, 47. Krystian Palacz (84, 24. Filip Luberecki) - 26. Michał Król, 68. Bartosz Wolski, 37. Mathieu Scalet (75, 55. Marcel Gąsior), 77. Piotr Ceglarz, 7. Mariusz Rybicki (76, 20. Damian Sędzikowski) - 99. Kacper Śpiewak (62, 19. Kacper Wełniak).

Resovia: 88. Michał Gliwa - 90. Wołodymyr Zastawnyj (46, 17. Radosław Adamski), 35. Karol Chuchro, 28. Kornel Osyra, 4. Rafał Mikulec - 11. Kamil Mazek (73, 24. Bartłomiej Eizenchart), 99. Radosław Kanach (80, 6. Bartłomiej Wasiluk), 92. Bartłomiej Ciepiela, 10. Adrian Łyszczarz (73, 14. Marcin Urynowicz), 7. Kelechukwu Ibe-Torti - 9. Maciej Górski (87, 97. Filip Mikrut).

żółte kartki: Magnuszewski, Scalet - Urynowicz.