2023-09-26 21:33:00

PGE FKS Stal Mielec awansowała do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski!

Stal Mielec wygrała z Odrą Opole 2-1! (fot. Kamila Bik)
PGE FKS Stal Mielec pokonała na wyjeździe Odrę Opole 2-1. Tym samym podopieczni Kamila Kieresia awansowali do 1/16 Fortuna Pucharu Polski.

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec zaczęli od środka wtorkową potyczkę. Chwilę później piłka trafiła w pole karne Odry Opole, a tam najprzytomniej zachował się Kai Meriluoto, który dał prowadzenie ekipie Kamila Kieresia.

W kolejnych minutach do ataków rzucili się gospodarze. Natomiast piłkarze Stali Mielec groźnie kontrowali. Ostatecznie po jednej z takich kontr goście mieli rzut rożny. Piłkę z narożnika boiska dośrodkował Maciej Domański. Głową w stronę bramki gospodarzy uderzył Marco Ehmann, a ta odbiła się jeszcze od Dawida Czaplińsiego i wpadła do bramki.

W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje szanse, ale ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gości.

Dwie minuty po zmianie stron Din Sula udarzał głową, ale wprost w ręce Konrada Jałochy. W drugiej połowie "Biało-niebiescy" byli ustawieni bardzo nisko. W 55. minucie Jakub Antczak wpadł w pole karne gości dośrodkował na głowę Borja Galana, a ten drugi skierował futbolówkę do siatki i na tablicy wyników było 1-2.

Później atakowała Odra, ale więcej bramek w tym meczu nie padło. PGE FKS Stal Mielec wygrała 2-1 i awansowała do 1/16 Fortuna Pucharu Polski!

Odra Opole - PGE FKS Stal Mielec 1-2 (0-2)

0-1 Kai Meriluoto (1)
0-2 Dawid Czaplinski (32)
1-2 Borja Galan (55)

Odra Opole: Kalinowski – Żemło, Piroch, W. Kamiński (46. Urbańczyk), Mikinc (46. Sula), Czapliński (79. Hebel), Purzycki, Szrek, Antczak (79. Surzyn), Pikk, Galan

PGE FKS Stal Mielec: Jałocha – Ehmann, Leandro, Domański (75. Wolsztyński), Wołkowicz, Guillaumier, Matras, Santos (62. Hinokio), Jaunzens (62. Wlazło), Stępień, Meriluoto (75. Trąbka)