2023-05-06 21:45:16

KS Wiązownica pokonał na wyjeździe rezerwy Korony Kielce

KS Wiązownica zanotował drugie zwycięstwo z rzędu. Dziś podopieczni Kamila Witkowskiego pokonali na wyjeździe Koronę II Kielce 2-0.

Po ostatnim ligowym zwycięstwie nad Wisłoką Dębica, KS Wiązownica dziś postawił kolejny krok w kierunku utrzymania. Spotkanie w Kielcach przyjezdni rozpoczęli od mocnego uderzenia, już w 5. minucie, błąd Korony wykorzystał Sebastian Rak i skierował futbolówkę do bramki.

W pierwszej połowie KS Wiązownica dominował i miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie prowadzenia, jednak do przerwy wynik się nie zmienił. Po przerwie inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, jednak podopieczni Kamila Witkowskiego umiejętnie kontrowali i w 65. minucie Kacper Chełmecki podwyższył na 2-0.

Do ostatnich minut zespół z Wiązownicy pewnie się bronił i nie wypuścił już prowadzenie z rąk, dopisując niezwykle ważne punktu w kierunku utrzymania się w 3 lidze.

0-1 Sebastian Rak (5)
0-2 Kacper Chełmecki (65)

Korona II Kielce: Sandach – Zwoźny, M. Kiełb, K. Sylwestrzak , D. Lisowski – P. Lisowski, K. Turek – Shinonaga (62. R. Turek), Bojańczyk (62. Strzeboński), Konstantyn (78. Płocica) – Szulc (62. J. Rybus)

KS Wiązownica: Budzyński – Tonia, Kapuściński, B. Markiewicz (68. Michalik), Kordas – Hurenko, Mianowany, Kasia – Rak, Chełmecki (68. Musik), Gierczak (68. Meliniszyn)