2023-05-03 17:13:37

Klasa O Rzeszów: Koniec serii zwycięstw Resovii II! Strug Tyczyn przybliża się do lidera

Za nami 22. kolejka klasy O Rzeszów. Jedność Niechobrz zakończyła imponującą serię lidera, a Strug Tyczyn dopisał kolejny komplet punktów i przybliżył się do pierwszego miejsca. Zobaczcie, co jeszcze wydarzyło się w miniony weekend.

Jedność Niechobrz - Resovia II

Zakończyła się imponująca seria lidera. Resovia II przegrała pierwszy mecz w rundzie jesiennej, a komplet punktów powędrował do Jedności Niechobrz.

Gospodarze otworzyli wynik tego spotkania w 20.minucie, kiedy po mocnym uderzeniu po ziemi z rzutu wolnego Szeligi, piłka odbiła się jeszcze od muru i wpadła do bramki. Tuż przed przerwą Jedność podwyższyła prowadzenie za sprawą Rachwalskiego. Więcej goli w tym meczu już nie padło i komplet punktów powędrował do miejscowych.

- Pierwszą bramkę straciliśmy nieco przypadkowo, po rzucie wolnym i rykoszecie od muru. Druga to skutek nie najlepszej reakcji naszego obrońcy, który dał się wyprzedzić zawodnikowi gospodarzy. Oczywiście mieliśmy też swoje okazje. Groźnie uderzali Maćkowiak, Piatnoczka i kilka razy Pieniążek, ale piłka nie chciała wpaść do siatki- mówił po tym meczu szkoleniowiec Resovii II, Roman Borowski.

Strug Tyczyn - KS Zaczernie

Strug Tyczyn pokonał sąsiadujący w ligowej tabeli KS Zaczernie 3-1 i zbliżył się do lidera na jeden punkt. Mimo gry w osłabieniu od 50. Minuty zespół z Tyczyna dowiózł zwycięstwo do końca. Bramki dla gospodarzy zdobyli Krzysztof Domino, Bartosz Góra i Karol Nieckarz, a honorowe trafienie dla Zaczernia ustrzelił Kacper Rączka.

Plantator Nienadówka - Sokół Sokołów Małopolski

W pojedynku derbowym Sokół Sokołów Małopolski jedną bramką pokonał Plantatora Nienadówka. Zwycięska bramka w tym spotkaniu padła w 73. minucie, kiedy golkipera miejscowych pokonał Kamil Sidor.

KS Przybyszówka - Błażowianka Błażowa

Wyjazdowe zwycięstwo odnotowała Błażowianka Błażowa, która pokonała KS Przybyszówka 3-2.

Bramki dla miejscowych zdobyli Adrian Chwałka i Hubert Żyszkiewicz. Po stronie Błażowianki na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Michał Karnas, a decydującą bramkę ustrzelił dwie minuty przed końcem Maciej Makarski.

Tak spotkanie skomentował trener Błażowianki Błażowa, Konrad Bober:

- Wyjazdowe zwycięstwo, na które czekaliśmy dosyć długo na pewno bardzo nas cieszy. Natomiast styl i sposób gry jaki dziś prezentowaliśmy był bardzo daleki od tego co potrafimy robić i o to mam na pewno duże pretensje. Stać nas na dużo, dużo więcej i tego musimy od siebie wymagać, a dziś zapominaliśmy o prostych, elementarnych sprawach.

- Wracając do meczu, myśle, że przeciwnik niczym nas nie zaskoczył jeśli chodzi o styl gry, który mocno bazuje na fazie przejściowej i szybkich wznowieniach, a mimo naszej wiedzy na ten temat i przygotowania przyprawił nas o problemy. Dziś piłka nam trochę oddała, bo w ostatnim czasie graliśmy dużo lepsze spotkania, które nie kończyły się zwycięstwem, lecz jak mawia przysłowie zwycięzców się nie sądzi.

Strumyk Malawa - Iskra Zgłobień

Strumyk Malawa zremisował na własnym boisku z Iskrą Zgłobień. Piłkarzom na pewno nie pomagała murawa, a arbiter długo zastanawiał się czy spotkanie w ogóle powinno zostać rozegrane.

Jako pierwsi prowadzenie w tym meczu objęli goście, kiedy w polu karnym sfaulowany został Adrian Sitek, a jedenastkę na gola zamienił Michał Worosz. Po zmianie stron gospodarze szybko odpowiedzieli w taki sam sposób, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Dawid Kierepka.  Stan meczu to ostatniego gwizdka już się nie zmienił i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.

Sawa Sonina - Orzeł Wólka Niedźwiedzka

W meczu o "sześć punktów" Orzeł Wólka Niedźwiedzka pokonał Sawę Sonina 1-0. Jedyną bramkę w tym meczu ustrzelił Arkadiusz Bałut w 55. minucie, który chwilę później otrzymał drugą żółtą kartkę i Orzeł musiał kończyć ten mecz w osłabieniu. Goście dowieźli jednak zwycięstwo do końca i dopisali bardzo ważne punkty.

Leśna Wólka Podleśna - Wola Dalsza

W meczu Leśnej Wólki Podleśnej z Wolą Dalszą kibice zobaczyli aż 9 bramek. W pierwszej połowie zawodnicy obu drużyn zdecydowanie postawili na ofensywę i wynik meczu zmieniał się z minuty na minutę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5-3, hat-tricka skompletował Piotr Janda, a po jednym trafieniu dla Leśnej dołożyli Mateusz Janda i Paweł Kępa.

W drugiej części spotkania tempo meczu spadło i bramka, która zamknęła wynik tego spotkania padła dopiero w 80. minucie. Dawid Ślączka celnie główkował po wrzutce z rzutu wolnego i przypieczętował zwycięstwo miejscowych 6-3.

Włókniarz Rakszawa - Grodziszczanka Grodzisko Dolne

Grodziszczanka Grodzisko Dolne pokonała na wyjeździe Włókniarza Rakszawa 3-1. W pierwszej połowie do siatki gospodarzy trafił Kazimierz Leja i to Grodziszczanka w lepszych nastrojach schodziła do szatni.

Dziesięć minut po zmianie stron Włókniarz Rakszawa doprowadził do wyrównania. Piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał obrońca Grodziszczanki i arbiter wskazał na wapno. Z jedenastu metrów celnie uderzył Bohdan Kunynets i dał miejscowym remis. Pięć minut później znów przyjezdni wyszli na prowadzenie, a ponownie na listę strzelców wpisał się Kazimierz Leja.

Ostatecznie zwycięstwo Grodziszczanki przypieczętował Marek Sobuś w 89. minucie, ustalając wynik spotkania na 3-1.