2023-04-29 15:53:55

Legion Pilzno okazał się lepszy od LKS-u Skołoszów

Legion Pilzno pokonał dziś osłabioną ekipę LKS-u Skołoszów 2-1. Emocji na boisku nie zabrakło.

Za nami mecz 25. kolejki 4.ligi podakarpackiej. Legion Pilzno podjął dziś na własnym terenie ekipę LKS-u Skołoszów. Teoretycznie gospodarze powinni spisać się lepiej w tym pojedynku, gdyż goście zajmują aktualnie ostatnie miejsce w tabeli. Pilźnianie wyszli na prowadzenie w 12.minucie za sprawą trafienia Jakuba Szewczyka. Około dziesięć minut później boisko opuścić musiał zawodnik LKS-u, Paweł Modny- który otrzymał czerwoną kartkę.

Gra w osłabieniu nie przeszkodziła jednak przyjezdnym w odnotowaniu bramki wyrównującej. W 30.minucie starcia między słupki rywali piłkę wpakował Eryk Kiełbasa. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej, inicjatywę przejął Legion. Szansę na ponownie prowadzenie miał w 68.minucie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał wtedy Piotr Syguła. Na bramkę dającą zwycięstwo trzeba było trochę poczekać. Dziesięć minut później dobrze spisał się Damian Pęcak, ktróry zamienił swoją próbę na gola. Więcej trafień w tym spotkaniu nie ujrzeliśmy, a punkty ostatecznie zostały w Pilźnie.

1-0 Jakub Szewczyk (12)
1-1 Eryk Kiełbasa (30)
2-1 Damian Pęcak (79)

Legion: Stachnik, Syguła, Remut, Dziedzic, Pęcak, Tyrka, Manzo, Czyż, Szewczyk, Mazur, Chmura.