2023-04-29 14:39:20

Wieczysta Kraków pewnie pokonała na wyjeździe Unię Tarnów!

Wieczysta Kraków pokonała na wyjeździe Unię Tarnów 3-1. Tym samym odnotowała czwarte zwycięstwo z rzędu i umocniła się na fotelu lidera.

Niewątpliwym faworytem tego spotkanie byli goście i od początku spotkania to potwierdzali. W 26. minucie udało im się objąć prowadzenie, kiedy piłkę do siatki wpakował Patryk Misak. Rozpędzona Wieczysta naciskała i 4. minuty później Radosław Majewski podwyższył na 2-0. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił i to goście schodzili do szatni z dwubramkową zaliczką.

Początek drugiej połowy również należał do podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Manuel Torres i Wieczysta prowadziła już trzema golami. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 74. minucie, kiedy Antoniego Mikułko pokonał Artur Biały. Było to jednak tylko honorowe trafienie, bowiem Wieczysta do ostatniej minuty już konsekwentnie broniła wyniku.

Po tym zwycięstwie Wieczysta Kraków umocniła się na fotelu lidera, jednak wciąż walki o awans nie odpuszcza Stal Stalowa Wola, która dziś również będzie chciała przybliżyć się do pierwszego miejsca.

0-1 Patryk Misak (26)
0-2 Radosław Majewski (30)
0-3 Manuel Torres (56)
1-3 Artur Biały (74)

ZKS Unia Tarnów: Zając- Adamski, Kajpust, Węgrzyn, Łazarz- Biś, Kron, Sojda- Bajorek, Palonek, K. Orlik

Wieczysta Kraków: Mikułko- Klimczak, Koncewicz-Żyłka, Kołodziej Asmelah- Favorov, Majewski- Danielak, Hebel, Torres- Misak