2023-03-11 15:55:00

Rzeź niewiniątek w Rącznej! Rezerwy Cracovii pokonały 9-0 Lubliniankę Lublin

Festiwal strzelecki urządził sobie dziś drugi zespół Cracovii. Podopieczni Mirosława Kality postanowili odreagować po ostatniej porażce w Stalowej Woli i tym razem roznieśli w pył Lubliniankę Lublin, której zaaplikowali aż dziewięć trafień.

Zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki były rezerwy Cracovii. Podopieczni Mirosława Kality walczą o awans do eWinner 2 ligi, a ponadto byli mocno podrażnieni po ostatniej porażce w Stalowej Woli z miejscową Stalą. Lublinianka Lublin to natomiast całkiem nowy zespół, złożony głównie z młodych zawodników, którzy dopiero łapią pierwsze szlify w seniorskim futbolu.

"Pasy" błyskawicznie przejęły inicjatywę, a już w 3. minucie cieszyły się z gola, którego autorem był Krystian Bociek. W kolejnych minutach gospodarze przeważali i stwarzali sobie kolejne okazje. Lublinianka starała się bronić i całkiem nieźle jej to wychodziło. Krakowianie byli jednak konkretniejsi i w 31. minucie podwyższyli na 2-0, za sprawą Roberta Ożóga.

Zespół dowodzony przez Mirosława Kalitę nie zatrzymywał się i w pierwszej połowie zdobył jeszcze dwa gole. Oba były autorstwa Sebastiana Strózika, który na 3-0 trafił w 39. minucie, a bramkę numer cztery strzelił 300 sekund później. Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie i cały czas to Cracovia przeważała na murawie.

Drugi garnitur "Pasów" nie miał litości dla Lublinianki i w 56. minucie na 5-0 podwyższył Marcin Budziński. 120 sekund później, po raz szósty piłkę z siatki wyjmował golkiper zespołu z Lublina, którego tym razem pokonał Przemysław Kapek. Cracovia nie odpuszczała i cały czas starała się atakować, a to zwiastowało kolejne trafienia.

Kibice w Rącznej oglądali dość jednostronny pojedynek, a Lublinianka wydawała się być bezradna. W 69. minucie było już 7-0, a tym razem samobójcze trafienie zaliczył Bartosz Płocki. Cracovia jeszcze strzeliła dwa gole. Najpierw do siatki trafił Jakub Wojtysko, a wynik spotkania, ustalił w 80. minucie Mateusz Pieńczak.

1-0 Krystian Bociek (3)
2-0 Robert Ożóg (31)
3-0 Sebastian Strózik (39)
4-0 Sebastian Strózik (44)
5-0 Marcin Budziński (56)
6-0 Przemysław Kapek (58)
7-0 Bartosz Płocki (69-samobójcza)
8-0 Jakub Wojtysko (75)