2023-03-11 14:03:51

Karpaty Krosno pewnie zwyciężyły z Sokołem Kolbuszowa Dolna

Liderzy rozgrywek, Karpaty Krosno pokonały na wyjeździe Sokół Kolbuszowa Dolna 3-0 w meczu 18. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Od pierwszych minut meczu lider rozgrywek wysoko ruszył na gospodarzy tego spotkania. Szybko przyniosło to bramkowy efekt. W 5. minucie Damian Baran został sfaulowany w polu karnym Sokoła, a jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Stasz

W kolejnych minutach mecz się wyrównał i żadna z drużyn nie była w stanie wyraźnie zagrozić rywalom. Pod koniec pierwszej części gry ponownie mocniej nacisnęli zawodnicy trenera Dariusza Liany, którzy najpierw po dośrodkowaniu z bocznego sektora trafili w słupek bramki rywali, a chwilę później nie wykorzystali sytuacji "sam na sam".

W jednej z ostatnich akcji pierwszej części gry gospodarze mogli wyrównać, ale uderzenie Michała Mazurka z rzutu wolnego wylądowało na poprzeczce. Na przerwę obie drużyny schodziły więc przy wyniku 1-0 dla przyjezdnych.

W drugiej części meczu, początkowo dość wyrównanej na pierwsze trafienie kibice zgromadzeni na stadionie w Kolbuszowej Dolnej czekać musieli do 67. minuty, kiedy to Szymon Dziadosz wykorzystał sytuację "sam na sam" po błędzie defensorów gospodarzy.

W 81. minucie spotkania zawodnikom Sokoła przytrafił się kolejny błąd. W wydawało się niegroźnej sytuacji Patryk Tetlak strzałem głową z okolic szesnastego metra przelobował własnego bramkarza podwyższając tym samym prowadzenie gości.

Pod koniec meczu Karpaty mogły podwyższyć jeszcze wynik tego spotkania, jednak strzał z dystansu jednego z zawodników trafił w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla drużyny przyjezdnych.

0-1 Michał Stasz (5.)
0-2 Szymon Dziadosz (67.)
0-3 Patryk Tetlak (81.- sam.)

Sokół Kolbuszowa Dolna: Piechota - Kumorek, Drelich, Aab, Mazurek (75. Lorenc), Kołacz, Bożek (57. Skowron), Szczurek, Mokrzycki (72. Misiak), Skupiński (60. Cyganowski), Tetlak

Karpaty Krosno: Krawczyk - Stasz (86. Smoleń), Gul, Duda, Baran, Jędryas (57. Kloc), Radulj (70. Wajs), Król, Kobak (78. Głód), Gawle (86. Paczkowski), Dziadosz (86. Fundakowski)

Sędzia: Arkadiusz Tomasiewicz (KS Dębica)