2022-10-22 23:17:00

PGE FKS Stal Mielec zremisowała z Wisłą Płock. Stracili bramkę w samej końcówce

Dziś PGE FKS Stal Mielec podjęła na własnym stadionie Wisłę Płock, w ramach 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Już w 3.minucie dobrą sytuację mieli piłkarze PGE FKS Stali Mielec. Maciej Domański wbiegł w pole karne i trafił w Krzysztofa Kamińskiego. Od początku było widać, że "Nafciarze" będą chcieli długo od tyłu rozgrywać piłkę. Gra Wisły Płock była bardzo ułożona i dobrze się to oglądało. Po jedenastu minutach gry gospodarze przeprowadzili kolejną akcję. Tym razem groźny strzał oddał Said Hamulić

W 19. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny dla Stali Mielec. Jeden z obrońców gości kopnął w polu karnym Marcina Flisa. Do "jedenastki" podszedł Piotr Wlazło i pewnie zamienił go na bramkę. Drużyna trenera Adama Majewskiego nabrała co raz więcej pewności. W 25. minucie Mateusz Lewandowski wyszedł na sam na sam z bramkarzem, lecz zatrzymał go Bartosz Mrozek. W 35. minucie gospodrze przeprowadzili składną akcję zwieńczona potężnym strzałem Adam Ratajczyk.

Jedenaście minut po zmianie stron ciekawą kontrę przeprowadzili gospodarze, ale strzał Kamińskiego nie znlazł drogi do bramki. 56. minuta dobra kontra wykonaniu Stali zakończona strzałem w Kamińskiego. Natomiast z każdą minutą Wisła Płock była coraz groźniejsza. Goście próbowali dalej dopowadzić do remisu. Trzeba pochwalić defensywę Stali za dobrą organizację. Jednak goście co chwilę oddawali groźny strzał na bramkę Mrozka.

Stal pomimo nacisków Wisły wyprowadzała też swoje akcje. Ostatecznie w doliczonym czasie gry piłkarze prowadzeni przez Pevola Stano doprowadzili do remisa. Gola na wagę "oczka" strzelił Damian Warchoł. PGE FKS Stal Mielec pozostaje niepokonana od czterech spotkań.

1-0 Piotr Wlazło (19)
1-1 Damian Warchoł (90+1)