2021-11-07 15:22:00

Skromne zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg z rezerwami Cracovii! Wracają na pozycję lidera tabeli 3 ligi gr. IV

Siarka Tarnobrzeg skromnie pokonała rezerwy Cracovii 1-0. Wygrana podopiecznych Sławomira Majaka pozwoliła im na objęcie prowadzenia w tabeli 3 ligi grupy IV.

Dzisiejszy mecz określany był mianem meczu na szczycie tabeli. W Tarnobrzegu spotkały się zespoły, która aspirują do awansu. Gospodarze mimo słabszej ostatnio dyspozycji, bardzo dobrze radzą sobie na swoim boisku, gdzie wygrali aż 7 z 9 dotychczas rozegranych meczów. Ponadto 32 zdobyte bramki plasują Siarkę na drugiej pozycji wśród najskuteczniejszych linii ofensywnych ligi.

Rezerwy Cracovii w tabeli plasowały się na pozycji lidera, a ewentualna wygrana mogła pozwolić umocnić się na pierwszym miejscu. Porażka natomiast sprawiała, iż to „Siarkowcy” będą przewodzić stawce. Od początku spotkania gospodarze chcieli narzucić swoje warunki gry i wywierali presję na zawodnikach drużyny przyjezdnej.

Już w 3. minucie spotkania Siarka wyszła z kontrą. Po stracie Łukasza Ziemnika, na bramkę „Pasów” pomknął jeden z napastników gospodarzy, ale nie zachował zimnej krwi i oddał niecelny strzał.  Niemal minutę później goście wywalczyli rzut wolny. Patryk Zaucha oddał mocny strzał, jednak skutecznie interweniował Maciej Kowal.

Podopieczni Sławomira Majaka cały czas naciskali i stwarzali sobie sytuacje zagrażające bramce gości. Ataki w końcu przyniosły skutek. W 16. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, dobrze w polu karnym odnalazł się Paweł Mróz i efektownym strzałem pokonał golkipera rezerw Cracovii. Mimo zdobytego prowadzenia „Siarkowcy” nie cofnęli się, nadal stosowali wysoki pressing i utrudniali rozgrywanie akcji przeciwnikom.

Kolejną groźną sytuację, gospodarze stworzyli sobie w 28. minucie. Ivan Agudo Martinez minął obrońców Cracovii i zdecydował się na strzał, który pewnie obronił Adam Wilk. Kilka minut później po faulu na zawodniku Cracovii doszło do przepychanek i słownych utarczek w wyniku czego, sędzia rozdał aż 5 żółtych kartoników.

Gra się zaostrzyła, czego efektem był rzut wolny dla gości, ze skraju pola karnego. Do piłki podszedł Michał Wiśniewski i idealnie przymierzył, ale niesamowitym refleksem wykazał się bramkarz drużyny z Tarnobrzega i sparował piłkę na rzut rożny. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianom i do szatni to gospodarze schodzili w lepszych nastrojach.

W pierwszych minutach drugiej połowy spotkania Siarka Tarnobrzeg nadal nękała obronę gości. Zespół gospodarzy posyłał co chwila dośrodkowania w pole karne Adama Wilka, a obrońcy uwijali się jak w ukropie, aby odeprzeć ataki. W 58. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Rubio i zmusił do dużego wysiłku bramkarza „żółto-czarnych”.

Piłkarze prowadzeni przez trenera Piotra Gizę powoli zaczęli przejmować kontrolę nad meczem i utrzymywać się dłużej przy piłce. Jednak w 65. minucie w polu karnym Cracovii faulowany był jeden z zawodników z Tarnobrzega i sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Michał Stefanik, ale świetnym refleksem wykazał się kapitan zespołu z Krakowa, Adam Wilk. Najpierw obronił strzał z 11 metrów, a następnie dwie dobitki.

Zespół Pasów po tej sytuacji zaczął naciskać i dążyć do zdobycia bramki wyrównującej. Mimo, tego gospodarze potrafili stworzyć sobie akcję podbramkową. 79. minuta i groźna akcja Siarki, jednak strzał z kilku metrów poleciał minimalnie nad poprzeczką. Po chwili odpowiedź „Pasów”. Radosław Kanach mocno uderzył piłkę w kierunku bramki, którą z problemami wyłapał golkiper „Siarkowców”.

Do końca spotkania goście próbowali jeszcze zaskoczyć obronę zespołu z Tarnobrzega jednak bezskutecznie. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gospodarzy 1-0. Wygrana sprawia, że Siarka Tarnobrzeg wraca na pozycję lidera 3. ligi grupy IV.

1-0 Paweł Mróz (16)

Siarka Tarnobrzeg: Kowal, Mróz (Bałdyga 72’), Stańczyk (D’Apollonio 79’), Sułkowski, Bierzało, Tyl, Yatsenko (Tabor 70’), Stefanik, Józefiak, Rogala, Agudo (Janeczko 79’)

Cracovia II: Wilk, Stachera, Supryn (Nowicki 70’), Ziemnik (Góralczyk 73’), Pieńczak, Zaucha, Pik (Malisz 83’), Kanach, Ożóg (Bociek 70’), Wiśniewski, Lopez Huesca (Bała 90’)

Żółte kartki: Józefiak, Mróz, Stefanik, Bałdyga – Wilk, Lopez Huesca