2021-11-07 17:15:00

Rezerwy Stali Mielec z kolejnym zwycięstwem w 4 lidze podkarpackiej! Tym razem ograły Błękitnych Ropczyce

Rezerwy Stali Mielec zażegnały kryzys i z każdym meczem pną się w górę tabeli. Podopieczni Sebastiana Bajorka w niedziele ograli Błękitnych Ropczyce.

Niedzielna potyczka kapitalne zaczęła się dla rezerw Stali Mielec, które prowadzenie objęły już w 1. minucie spotkania. Piłkę przejął Kamil Duszkiewicz, który huknął na bramkę i po chwili cieszył się z gola. To widocznie podrażniło Błękitnych Ropczyce, którzy ruszyli do odrabiania strat, ale musieli się sporo natrudzić by zaskoczyć miejscowych.

Podopieczni Sebastiana Bajorka bowiem skutecznie odpierali ataki zespołu z Ropczyc, a i też mieli swoje okazje w tym meczu. Brakowało jednak konkretów, choć coraz śmielej zaczynali poczynać sobie Błękitni. Zespół gości dopiął swego w 37. minucie, a gola zdobył Hubert Siepierski, który przelobował Michała Gliwę i było 1-1.

Mielczanie jeszcze przed przerwą próbowali odzyskać prowadzenie, ale Błękitni wiedząc co się święci, dobrze zorganizowali się w defensywie i nie dali sobie wbić gola. Stal po zmianie stron przeważała i częściej była przy piłce, a podopieczni Rafała Ormiańskiego skutecznie odpierali jej ataki. Gospodarze jednak nie zatrzymywali się.

Piłkarze z Mielca lepiej jednak się prezentowali na murawie i w 68. minucie odzyskali prowadzenie, a tym razem bramkę zdobył Mateusz Wyjadłowski. Gospodarze dostali wiatru w żagle i po chwili stanęli przed szansą zdobycia gola numer trzy, bowiem otrzymali rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Kacper Sadłocha, który pewnym strzałem pokonał Dybskiego.

Zespół z Ropczyc w kolejnych minutach próbował zmniejszych straty, ale Stal mądrze się broniła. Błękitni mogli jednak złapać kontakt w końcówce, ale rzutu karnego nie wykorzystal Michał Ogrodnik, który trafił w poprzeczkę. Mielczanie także mogli podwyższyć wynik, ale ostatecznie więcej trafień już nie odnotowano.

1-0 Kamil Duszkiewicz (1)
1-1 Hubert Siepierski (37)
2-1 Mateusz Wyjadłowski (68)
3-1 Kacper Sadłocha (71-rzut karny)

Stal II Mielec: Gliwa – Osuch, Zięba (46. Wyjadłowski), Wyparło – Guca (80. Czekaj), Poręba, Szczepański (46. Sadłocha), Sosiński (46. Galara), Maj, Seweryn – Duszkiewicz

Błękitni Ropczyce: Dybski – Kmiotek, Podczaszy, Świętoń, Kukla - Sulisz, A. Ogrodnik, M. Ogrodnik (80. Miśkowicz), Siepierski (75. Zawiślak), Bieniek - Nikitchuk

Żółte kartki: Portęba - Świętoń, A. Ogrodnik

Sędziował: Albin Kijowski (Krosno)