2019-10-07 07:10:01

Klasa O Dębica: Czarnovia Czarna po emocjonującej końcówce meczu pokonała Koronę

foto. Facebook Lechia Sędziszów Małopolski
Świetny mecz mieli okazję zobaczyć kibice w Czarnej, gdzie Czarnovia podejmowała Koronę Majdan Królewski i wygrała 3:2, a w przeciągu 10 ostatnich minut padły aż 4 bramki ! Na fotelu lidera bez zmian Lechia Sędziszów Małopolski ograła czerwoną latarnię ligi Wiewiorkę 2:0.

O godzinie 16 w sobotę kibice Czarnovii Czarna zebrali się na stadionie, żeby dopingować swoich ulubieńców w spotkaniu z przedostatnią w tabeli Koroną Majdan Królewski. Miało być lekko, gładko i przyjemnie, jednak w pierwszej połowie gospodarze razili nieskutecznością i też za sprawą dobrze dysponowanego bramkarza gości wynik do przerwy wynosił 0:0.

W drugiej odsłonie meczu na Czarnovii zemściło się stare piłkarske porzekadło o niewykorzystanych okazjach i w 54 minucie Korona za sprawą Pawła Nowaka objęła w tym meczu prowadzenie. Stracony gol podziałał na podopiecznych Dariusza Łukaszewskiego, jak płachta na byka i od razu ruszyli do ataku, na gola wyrównującego czekali dość długo, bo aż do 81. minuty strzelonego przez Tomasza Siwula.

Gospodarzy oczywiście remis niesatysfakcjonował i 5 minut poźniej objęli prowadzenie za sprawą rezerwowego w tym meczu Heltona Carlosa Goncalvesa. Gdy wydawało się, że to będzie spokojna końcówka nagle goście odrabiają straty po strzale z rzutu wolnego Adriana Wiktora. W doliczonym czasie gry Czarnovia rzuciła wszystkie siły do ataku i przyniosło to efekt, bo rzut karny na bramkę zamienił Kamil Kubisztal, i tym samym ustalił wynik spotkania na 3:2.

0-1 Paweł Nowak (59)
1-1 Tomasz Siwula (81)
2-1 Helton Carlos Goncalves (86)
2-2 Adrian Wiktor (88)
3-2 Kamil Kubisztal (90+2)

Czarnovia Czarna : Balasa - Brzostkowski (Krawczyk 90+3') - Domek - Jeleń ( Wadas 70') - Kubicki - Miazga - Siwula - Tabor ( Kubisztal 55') - Wolak - Ziarko ( Piękoś 70') - Żurek ( Helton 55')

Korona Majdan Królewski : Bieleń - Marek - Płoch - Wiktor - Durak - Gawroński - Hajduk - Kwaśnik - Majdański - Nowak - Tomczyk

KS Radomyślanka Geyer&Hosaja Radomyśl Wielki zgodnie z planem pokonała na wyjeździe Victorię Ocieka po 3 bramkach Jakuba Szewczyka i jednym trafieniu Mateusza Gruszki, dla gospodarzy trafił Michał Napora.

Nie bez problemów, ale wygrała wyjazdowy mecz Smoczanka Mielec, pokonując Chemika Pustków Osiedle 1:0 po golu w 90. minucie Sebastiana Łętochy.

Po dwóch porażkach z rzędu drużyna Strzelca Frysztak przełamała się i pokonała Piłkarskie Nadzieje Mielec 3:0 zrównując się z nimi punktami w tabeli.

Ciekawy spektakl mieli okazję zobaczyć kibice w Głowaczowej, gdzie po zaciętym meczu gospodarze musieli uznać wyższość Kolorado Team przegrywając 2:3.

Pokaz strzelecki dała Victoria Czermin, która u siebie pewnie pokonała niżej notowaną Olchovię Olchowa 5:0.

Lider z Sędziszowa Małopolskiego jechał na wyjazd do czerwonej latarni ligi drużyny z Wiewiórki, która jak się okazało tak łatwo się nie poddawała, jednak mimo to musiała uznać wyższość lidera, który po golach Damian RogaAmadeusz Czółno wygrał 2:0.

W ostatnim meczu 10 kolejki Klasy O Dębica wicelider LKS Kamieniarz Golemki odniósł kolejne wyjazdowe zwycięstwo, tym razem nad będącą w strefie spadkowej  Spartą Chorzelów 3:1.