2019-10-06 00:12:00

Asseco Resovia Rzeszów przegrała z Galatasaray Stambuł w drugim meczu Turnieju o Puchar Miasta Lwów

foto. Asseco Resovia Rzeszów
 Asseco Resovia Rzeszów poniosła drugą porażkę w Turnieju o Puchar Miasta Lwów tym razem z Galatasaray Stambuł 2:3, choć Rzeszowianie mieli w tym spotkaniu piłkę meczową to nie potrafili jej wykorzystać.

W pierwszym secie zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów nie mieli większych szans z Tureckim zespołem, który popełniał mało błędów i wygrał pierwszą partię 25:20. W drugiej odsłonie wyglądało to już lepiej dla Rzeszowian, którzy po dobrej grze wygrali tego seta 25:22.

Trzecia partia to znów powrót do solidnej gry zawodników Galatasaray Stambuł, którzy odskoczyli na kilka punktów i przewagę dowieźli do końca wygrywając 25:22. W kolejnym secie podopieczni Piotra Gruszki musieli już bronić piłkę meczową, jednak udało to im się i czwarty set padł ich łupem 26:24.

W tie-breaku z wyjątkiem początku obie drużyny szły "łeb w łeb", wydawało się, że to Resovia będzie bliżej zwycięstwa, bo mieli już piłkę meczową, jednak Turcy skutecznie odpowiedzieli i wygrali tego seta 16:14, a w konswekwencji cały mecz 3:2.

Jutro na zakończenie turnieju Asseco Resovia Rzeszów zagra z gospodarzami tego turnieju Barkom-Kazhany Lwów o 17:00.

Galatasaray Stambuł - Asseco Resovia Rzeszów 3-2 (25:20, 22:25, 25:22, 24:26, 16:14)