2019-10-06 08:43:08

ZKS Stal Stalowa Wola uległa Akademii Koszykówki Legii Warszawa

Koszykarze Stalówki przegrali drugi mecz z rzędu (fot. Radosław Kuśmierz)
Od falstartu ligowy sezon rozpoczynają podopieczni Bogdana Pamuły. Koszykarze Stalówki przeglali drugi mecz z rzędu i aktualnie zajmują jedenaste miejsce.

Koszykarze Stali Stalowa Wola fatalnie rozpoczęli spotkanie z rezerwami Legii Warszawa, które po trzech minutach prowadziły już ośmioma punktami. Goście tego spotkania cały czas się rozkręcali i z czasem powiększali swoją przewagę.

Stalówka starała się nawiązać walkę z przyjezdnyni i w końcówce zaczęła zmniejszać straty. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się ośmiopunktową stratą do akademii Legii. Podopieczni Krzysztofa Szablowskiego nie spoczęli na laurach i w drugiej części gry robili poprostu swoje.

Przyjezdni wciąż napierali i budowali już sobie całkiem niezłą przewą, której ani myśleli Legioniści trwonić. Po pierwszej połowie spotkania Legia wyrgywała piętnastoma punktami.

Po zmianie stron Stal fatalnie weszła w mecz i zanotowała kilka strat, co przełożyło sie na niebezpieczne kontry zespołu gości, który bezlitośnie je wykorzystywał. Koszykarze Bogdana Pamuły źle grali tego dnia w obronie, lecz w ostatniej kwarcie zmniejszyli rozmiary porażki celnymi rzutami za trzy punkty.

ZKS Stal Stalowa Wola - Akademia Koszykówki Legia Warszawa 73-96 (18-26, 17-24, 13-22, 25-24)

ZKS Stal Stalowa Wola: Buczek, Tabor 26, Łabuda 9, Bejnar 15, Kindlik, Pietras 6, Nowik 13, Siembida, Nowak, Jadaś 4

Akademia Koszykówki Legii Warszawa: Kucharski 12, Groth 11, Motel 25, Atanowicz 8, Proczek 9, Sakowski 5, Łysiak 2, Pliszczuk 9, Zozuń 11, Szewczyk 4

Sędziowali: Damian Myszka, Marcin Ławnik

Komisarz: Jakub Kotulski