2018-09-25 19:15:26

Siarka Tarnobrzeg przegrała z Wisłą Płock

Siarka Tarnobrzeg nie dała rady Wiśle Płock (fot. Radosław Kuśmierz)
Nie udało się sprawić Siarce niespodzianki w pucharowym meczu z Wisłą Płock. Goście po ostatnich słabszych wynikach w lidze przyjechali w mocnym składzie i nie mieli problemów z osiągnięciem korzystnego rezultatu.

Od początku meczu widać było na boisku że to goście będą faworytami tego spotkania. Wisła Płock szybko osiągnęła przewagę i chciała jak najszybciej ułożyć sobie spotkanie. Udało im się się to już w 10. minucie, kiedy po indywidualnej akcji Karol Angielski pięknym strzałem pokonał Krystiana Krupę

Bramka ta ożywiła podopiecznych Włodzimierza Gąsiora, jednak nie mieli oni zbyt wiele do powiedzenia, bowiem różnica klas dawała o sobie znać. Pierwsza odsłona przebiegała głównie pod znakiem dominacji podopiecznych Dariusza Dźwigały, choć miejscowi również postraszyli Bartłomieja Żynela. Krzysztof Ropski mógł doprowadzić do wyrównania, jednak golkiper przyjezdnych był na posterunku.

Po zmianie stron gospodarze starali się szukać wyrównującej bramki, jednak tylko na poszukiwaniach się skończyło. Chwilę potem doskonałej okazji nie wykorzystał Semir Stilic, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką. Pachniało od początku bramką i ta padła w 54. minucie, a jej autorem był Alan Uryga.

Sytuacja miejscowych była ciężka, jednak starali się nadal strzelić bramkę, choć uderzenia Kamila Radulija i Adriana Gębalskiego były niecelne. Chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla gości, którego wykorzystał Semir Stilic.

Zaraz po tym rozluźnienie gości wykorzystał Krzysztof Ropski, dając trochę radości tarnobrzeskiej publiczności. Niestety dwie minuty później było już 1-4, bowiem najbliżej piłki w polu karnym znalazł się Damian Szymański, który główką pokonał golkipera Siarki.

Goście zaczęli grać spokojniej, zaś Siarka chciała godnie odpaść z rozgrywek. W międzyczasie druga żółtą kartkę otrzymał Adrian Gębalski i gospodarze do końca meczu musieli grać w osłabieniu.

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Płock 1-4 (0-1)

0-1 Karol Angielski (10)
0-2 Alan Uryga (54)
0-3 Semir Stilic (62-karny)
1-3 Krzysztof Ropski (63)
1-4 Damian Szymański (65)

Siarka Tarnobrzeg: Krupa - Janeczko, Kubowicz, Nadolski, Bierzało (46. Płatek), Drobot - Sitek (73, Świderski), Radulj, Maik (77. Wawrylak) - Ropski, Gębalski

Wisła Płock: Żynel - Stefańczyk, Uryga, Sielewski, Stępiński - Varela, Rasak, Grym (57. Szymański), Stilic (67. Zawada), Carlitos (71. Łukowski) - Angielski