2018-08-16 12:07:21

Wólczanka Wólka Pełkińska przeważała, ale przegrała z Chełmianką Chełm

Wólczanka Wólka Pełkińska po dobrej grze przegrała z Chełmianką Chełm. (fot. archiwum)
Nie mają szczęścia zawodnicy z Wólki Pełkińskiej. W meczu z Chełmianką Chełm to Wólczanka grała, a goście strzelali bramki.

Wólczanka Wólka Pełkińska od mocnego uderzenia rozpoczęła starcie z Chełmianką Chełm. Patryk Szewc uderzył na bramkę Damiana Drzewieckiego, lecz golkiper gości był posterunku. Chwilę później Wólczanka poraz kolejny mogła wyjść na prowadzenie, lecz tym razem znowu bramkarz gości uratował swoją drużynę.

Gospodarze przeważali, jednak to Chełmianka strzelała gole. W 21. minucie Mateusz Kompanicki wykorzystał błąd Rafała Strączka i na tablicy wyników widniał rezultat 0-1. Ekipa prowadzone przez Grzegorza Sitka nie zraziła się tą bramką i jej zawodnicy nadal przeważali, ale sytuacje te nie znalazły drogi do bramki gości. Do przerwy Chełmianka prowadziła 0-1.

Po zmianie stron to nadal Wólczanka była stroną atakującą, jednak defensywa drużyny z Chełma stała tego dnia na wysokości zadania. Gdy wyrównanie wisiało w powietrzu, sprawy w swoje ręce wziął Mateusz Kompanicki, który podwyższył prowadzenie ekipy prowadzonej przez Artura Bożyka.

Nadzieję gospodarzy przywrócił niedługo po stracie bramki, Krzysztof Pietluch. Napastnik gospodarzy ładnie przymierzył zza pola karnego i zdobył bramkę kontaktową. Wólczanka Wólka Pełkińska uwierzyła w swoje możliwości i dążyła do wyrównania, jednak zabrakło im czasu.
0-1 Mateusz Kompanicki (21)
0-2 Mateusz Kompanicki (63)
1-3 Krzysztof Pietluch (68)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Strączek – Podstolak, Wrona, Khorolski, Szewc – Hajduk (67. Zygmunt), Mianowany, Viscovich, Majka (46. Buczek) – Gwóźdź (46. Kocur), Pietluch (82. Czyrny)

Chełmianka Chełm: Drzewicki – D. Niewęgłowski (29. Kwiatkowski), Chudziutko, J. Niewęgłowski, Kursa – Kotowicz (86. Gołąb), Kocoł (83. Aftyka), Uliczny, Koszel – Kompanicki, Zawiślak

Żółte kartki: Mianowany Podstolak, Zygmunt - Kursa, Kwiatkowski

Sędziował: Jakub Pych (Dębica)