2017-04-15 13:58:15

Świetny mecz Stali Mielec. Wysoka wygrana ze Stomilem w Olsztynie!

Piłkarze Stali Mielec wygrali wysoko na trudnym terenie w Olsztynie z tamtejszym Stomilem w meczu 26. kolejki rozgrywek 1 ligi.

Zespół prowadzony przez Zbigniewa Smółkę sprawił swoim kibicom kolejną miłą niespodziankę i zrehabilitował się za ostatnią ligową porażkę z Chojniczanką. Stal Mielec zdobyła trzy punkty w Olsztynie, który w tym sezonie jest jedną z najlepiej grający u siebie drużyn w 1 lidze.

Pierwszy gola dla Stali Mielec padł już w 13. minucie. Z rzutu wolnego pewnie przymierzył Robert Sulewski nie dając szans Piotrowi Skibie. Do przerwy mielczanie prowadzili 1-0.

Kolejna bramka w tym spotkaniu padła kilka minut po zmianie stron. W 49. minucie po ziemi uderzył niezawodny ostatnio Krzysztof Drzazga dając dwubramkowe prowadzenie gościom.

W 67. minucie miejscowych dobił Bułgar Aleksandar Kolev, który mocnym strzałem pod porzeczkę ustalił wynik spotkania na 3-0 dla Stali Mielec.

W ostatniej minucie spotkania padł kolejny gol dla mielczan. Gapiostwo denfensywy Stomilu wykorzystał Piotr Marciniec ustalając wynik spotkania na 4-0 dla Stali!

Korzystny wynik dla Stali utrzyma się juz do końca. Mielecki zespół w świetnym stylu zwyciężył w Olsztynie przerywając tym samym serię siedmiu kolejnych spotkań bez porażki Stomilu. Brawo!

0-1 Robert Sulewski (13)
0-2 Krzysztof Drzazga (49)
0-3 Aleksandar Kolev (67)
0-4 Piotr Marciniec (90)

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (19. Michał Leszczyński) - Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Igor Biedrzycki, Wojciech Dziemidowicz, Patryk Kun, Jakub Piotrowski, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (66. Paweł Wojowski), Tsubasa Nishi, Rafał Kujawa (11. Tomasz Zahorski).

Stal Mielec: Tomasz Libera - Dominik Sadzawicki, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Krystian Getinger (72. Boris Milekić), Robert Sulewski, Przemysław Lech, Piotr Marciniec, Krzysztof Drzazga (74. Szymon Urbaniak), Piotr Głowacki (78. Arkadiusz Górka), Aleksandar Kolev.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
Żółte kartki: Biedrzycki - Kolew, Kiercz, Zalepa.