2017-04-15 14:39:30

Niespodzianka w Rzeszowie. Resovia przegrała z Podhalem Nowy Targ

Bartłomiej Buczek (na zdjęciu z lewej) znów trafił do siatki, ale Resovii wiele to nie pomogło (fot. archiwum)
Do sporej niespodzianki doszło w Rzeszowie, gdzie miejscowa Resovia uległa Podhalu Nowy Targ 1-3.

Do przerwy przy ul. Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie nie padły żadne gole. Ta część gry była wyrównana, a gdyby gospodarze byli bardziej skuteczni mogliby wyjść na prowadzenie.

Osiem minut po przerwie wynik spotkania otworzył Jarosław Potoniec i dał pikarzom Podhala Nowy Targ jednobramkowe prowadzenie.

W 69. minucie meczu Resovia jeszcze bardzi utrudniła sobie zadanie. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Damian Barszczak i "Pasiaki" musiały kończyć mecz w dziesiątkę.

Pomimo gry w osłabieniu zaledwie minutę później wyrównującą bramkę dla Resovii zdobył najlepszy strzelec drużyny Bartłomiej Buczek.

W końcówce goście z Podhala Nowy Targ zaatakowali śmielej i dopięli swego. W 78. minucie po niefortunnej interwencji wracającego do składu Resovii Dariusza Frankiewicza znów na prowadzeniu byli przyjezdni.

W dalszej części gry Resovia starał się odrobić straty, ale ich atak na niewiele się zdały. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Podhale przeprowadziło szybką kontrę i po strzale Patryka Dudy zdobyło trzeciego gola. Cenne punkty pojechały do Nowego Targu.

0-1 Jarosław Potoniec (53)
1-1 Bartłomiej Buczek (71)
1-2 Dariusz Frankiewicz (78-samobójcza)
1-3 Patryk Duda (90+3)

Czerwona kartka: Barszczak (69, druga żółta)