2016-07-16 20:00:00

Puchar Polski: Pewne zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg w Opolu

Siarka Tarnobrzeg wygrała 3-0 w wyjazdowym meczu z Odrą Opole awansujac tym samym do pierwszej rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg rozpoczęli wręcz idealnie. Już w 1. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Hubert Tomalski. Nowy nabytek "Siarkowców" sprowadzony z Chełmianki Chełm znaczne ułatwił grę swoim kolegom, którzy do przerwy prowadzili 1-0.

Następny gol padł w 61. minucie, a jego autorem był Patryk Szewc, który wrócił do Tarnobrzega z Sokoła Sieniawa. Wynik spotkana na 3-0 dla Siarki Tarnobrzeg ustalił w doliczonym czasie gry Marcin Stromecki.

Drużyna prowadzona przez Włodzimierza Gąsiora awansowała tym samym do I rundy Pucharu Polski, która zostanie rozerana 23/24 lipca. Rywalem Siarki Tarnobrzeg będzie pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz.

ODRA OPOLE - SIARKA TARNOBRZEG 0-3 (0-1)

0-1 Hubert Tomalski (1)
0-2 Patryk Szewc (61)
0-3 Marcin Stromecki (90)

Odra Opole: Tobiasz Weinzettel - Robert Trznadel, Aleksander Kowalski (65. Adrian Krysian), Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk, Mateusz Gancarczyk, Tomasz Wepa (46. Przemysław Brychlik), Mateusz Peroński, Waldemar Gancarczyk, Rafał Brusiło, Dawid Wolny (46. Łukasz Staroń).

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Marcin Stefanik, Krzysztof Suchecki, Jakub Głaz (80. Tomasz Przewoźnik), Marcin Stromecki, Grzegorz Płatek, Patryk Szewc (87. Mateusz Wawrylak), Hubert Tomalski, Daniel Koczon (49. Mateusz Czyżycki).

Sędziował: Maciej Pelka (Piła). Żółte kartki: W. Gancarczyk, M. Gancarczyk, Krysian - Suchecki.