2016-07-16 19:21:54

Stal Mielec wygrała w Tomaszowie i gra dalej. Teraz Wisła Płock!

Piłkarze Stali Mielec wygrali 2-0 z Lechią Tomaszów Mazowiecki w wyjazdowym meczu rundy wstępnej Pucharu Polski.

W pierwszej połowie gole nie padły, choć to miejscowi mieli więcej okazji, by je zdobyć. Piłkarze trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki kilkukrotnie groźnie atakowali na bramkę Tomasza Libery.

W 29. minucie do siatki trafili gracze Stali Mielec, ale sędzia bramki nie uznał dopatrując się spalonego.

Na pierwszego gola kibicom przyszło czekać aż do 70. minut. Właśnie wtedy prowadzenie Stali Mielec dał Szymon Sobczak. Wynik spotkania na 2-0 dla zespołu z Podkarpaciu ustalił w doliczonym czasie gry Sebatian Szczepański wykorzystując sytuację sam na sam.

Dzięki zwycięstwu podopieczni Janusza Białka awansowali do pierwszej rundy Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z beniaminkiem Ekstraklasy, Wisłą Płock.

LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI - STAL MIELEC 0-2 (0-0)

0-1 Szymon Sobczak (70)
0-2 Sebastian Szczepański (90+3)

Stal Mielec: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Michał Bierzało, Krystian Getinger, Szymon Sobczak (89. Damian Bożek), Piotr Marciniec (46. Przemysław Lech), Jakub Żubrowski, Sebastian Szczepański, Mateusz Cholewiak, Sebastian Łętocha (90. Dorian Buczek).

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa). Żółte kartki: Bierzało, Lech. Widzów: 500.