2016-07-16 19:43:29

Puchar Polski: JKS Jarosław przegrał z ROW-em Rybnik po dogrywce

(fot. jksjaroslaw.info)
Piłkarze JKS-u Jarosław przegrali po dogrywce z ROW-em Rybnik i odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. Jarosławianie muszą jednak czuć spory niedosyt, bo do 86. minuty prowadzili 2-1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Grający na co dzień w 2 lidze gracze ROW-u Rybnik wyszli na prowadzenie w 11. minucie po rzucie karnym skuteczne egzekwowanym przez Mariusz Muszalika.

W 23. minucie do wyrównania doprowadził Bartłomiej Raba i do przerwy JKS Jarosław remisował z wyżej notowanym rywalem 1-1.

Prowadzenie JKS-owi Jarosław dał w 63. minucie Paweł Hass sprowadzony do drużyny Mariusza Sawy z Sokoła Sieniawa. Goście byli bylisko wyrównania kilka minut później, ale uderzenie Pawła Polaka trafiło tylko w słupek.

W końcówce jeszcze doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia JKS-u miał Bartłomiej Gliniak, który popisał się pięknym rajdem prawą stroną, ale ostatecznie uderzył obok bramki. Niestety w 86. minucie do wyrównania dorpowadzili gracze ROW-u Rybnik, a konkretnie Gabriel Nowak i znów był remis.

W samej końcówce świetną okazję, by zdobyć zwycięskiego gola miał Kacper Rop, ale uderzył niecelnie praktycznie na pustą bramkę.

W dogrywcy niestety skuteczniejsi byli bardziej doświadczeni gości. Bramkę na 3-2 dla ROW-u Rybnik strzelił w 99. minucie Paweł Jaroszewski. Jeszcze okazję na wyrównanie miał Kacper Rop, ale jego uderzenie trafiło tylko w słupek.

Ostatecznie JKS Jarosław odpadł z Pucharu Polski i żegna sie z rozgrywkami. Szkoda, bo jeszcze na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry jarosławianie prowadzili i byli bardzo blisko awansu.

JKS JAROSŁAW - ROW RYBNIK 2-3 po dogr (1-1, 2-2)

0-1 Mariusz Muszalik (11-karny)
1-1 Bartłomiej Raba (23)
2-1 Paweł Hass (63)
2-2 Gabriel Nowak (86)
2-3 Paweł Jaroszewski (99)