2024-10-26 23:30:42

Stal Rzeszów przegrała u siebie z ŁKS-em Łódź 2-4. Skrót tego meczu znajdziecie poniżej (fot. archiwum / Robert Skalski / Stal Rzeszów)
Zobaczcie skrót wideo meczu Betclic 1. Ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a ŁKS-em Łódź. Podkarpacki zespół przegrał to spotkanie 2-4.

W meczu 13. kolejki Betclic 1. ligi ŁKS Łódź pokonał na wyjeździe Stal Rzeszów 4-2. Spotkanie, które odbyło się 26 października 2024 roku na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, przyniosło kibicom wiele emocji i aż sześć bramek. Drużyna z Łodzi okazała się bardziej skuteczna, co pozwoliło jej wrócić do domu z trzema punktami.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi ŁKS-u, który już w 29. minucie objął prowadzenie po golu Stefana Feiertaga. Stal Rzeszów próbowała odpowiedzieć, lecz dobrze zorganizowana defensywa gości nie pozwalała na zbyt wiele.

Stal Rzeszów - ŁKS Łódź 2-4 [SKRÓT WIDEO]

Po przerwie jednak gospodarze przejęli inicjatywę i już w 51. minucie wyrównali, gdy Kamil Kościelny wykorzystał sytuację podbramkową. Nadzieje Stali na przełamanie okazały się jednak krótkotrwałe, ponieważ sześć minut później Kamil Dankowski ponownie wyprowadził ŁKS na prowadzenie.

Łódzki Klub Sportowy poszedł za ciosem. W 66. minucie Antoni Młynarczyk zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny, zwiększając przewagę ŁKS-u do dwóch bramek. Stal nie zamierzała jednak rezygnować – w 71. minucie Benedykt Piotrowski strzelił gola kontaktowego, przywracając nadzieję na odwrócenie losów spotkania.

Mimo to, goście zachowali zimną krew i w 86. minucie Stefan Feiertag, zdobywając swoją drugą bramkę, ustalił wynik na 4:2 dla ŁKS-u.

Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem drużyny z Łodzi, która wykazała się skutecznością i umiejętnością wykorzystania swoich szans.

Stal walczyła dzielnie, ale błędy w defensywie kosztowały ich utratę punktów. Mecz sędziował Jacek Małyszek z Lublina, a na trybunach zasiadło 4256 kibiców, którzy oglądali pełne zwrotów akcji widowisko.

0-1 Stefan Feiertag (29)
1-1 Kamil Kościelny (51)
1-2 Kamil Dankowski (57)
1-3 Antoni Młynarczyk (66)
2-3 Benedykt Piotrowski (71)
2-4 Stefan Feiertag (86)

Stal Rzeszów: Krzysztof Bąkowski - Patryk Warczak, Marcin Kaczor, Kamil Kościelny, Milan Simcak (81. Illa Postupalskyj) - Szymon Łyczko, Karol Łysiak, Sebastien Thill, Szymon Kądziołka, Krystian Wachowiak (59. Tomasz Bała) - Andreja Prokić (70. Benedykt Piotrowski).

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski (81. Jędrzej Zając), Levent Gülen, Łukasz Wiech, Piotr Głowacki - Andreu Arasa (87. Maksymilian Sitek), Mateusz Kupczak, Michał Mokrzycki, Pirulo (87. Mateusz Wysokiński), Husein Balić (65. Antoni Młynarczyk) - Stefan Feiertag.