2024-10-26 17:27:25

Pogoń-Sokół Lubaczów wysoko przegrała z Sandecją Nowy Sącz

Pogoń-Sokół Lubaczów przegrała z Sandecją Nowy Sącz (fot. Pogoń-Sokół Lubaczów)
Pogoń-Sokół Lubaczów nie miała większych szans w starciu z liderem. Sandecja Nowy Sącz zwyciężyła aż 5-1.

Już w 7. minucie spotkania arbiter podyktował jedenastkę dla Sandecji Nowy Sącz. Najpierw skutecznie w bramce interweniował Tomasz Siryk, jednak sędzia uznał, że rzut karny należy powtórzyć. Przy drugiej próbie celnie uderzył Rafał Wolsztyński i przyjezdni objęli prowadzenie.

W 23. minucie było już 2-0. Indywidualną akcję strzałem tuż przy słupku wykończył Jakub Wilczyński, a trzy minuty później ten sam zawodnik miał już na swoim koncie dublet. Tym razem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Cztery gole dla Sandecji do przerwy

W 33. minucie arbiter ponownie wskazał na jedenasty metr, tym razem po zagraniu ręką w polu karnym Sandecji. Beniaminek z Lubaczowa nie zdołał zniwelować strat, ponieważ strzał z rzutu karnego wybronił Martin Polacek. Jeszcze przed przerwą skutecznością po raz kolejny wykazał się Rafał Wolsztyński i po pierwszej połowie goście prowadzili aż 4-0.

Pogoń-Sokół Lubaczów w osłabieniu

Pogoń-Sokół Lubaczów przystąpiła do drugiej połowy z bagażem czterech bramek, a dodatkowo w 52. minucie czerwoną kartką ukarany został Mateusz Gul, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Talara

Cztery minuty przed końcem podopieczni Tomasza Wójtowicza zdobyli pierwszą bramkę w tym meczu. Kapitalnie z dystansu przymierzył Oskar Majda. Ostatnie słowo należało jednak do lidera i w 89. minucie Daniel Pietraszkiewicz przypieczętował okazałe zwycięstwo.

0-1 Rafał Wolsztyński (7-rzut karny)
0-2 Jakub Wilczyński (23)
0-3 Jakub Wilczyński (26)
0-4 Rafał Wolsztyński (36)
1-4 Oskar Majda (86)
1-5 Daniel Pietraszkiewicz (89)

Pogoń-Sokół Lubaczów: Tomasz Siryk - Damian Płonka, Mateusz Gul, Michał Sitek, Oskar Majda, Kamil Rębisz, Szymon Dziadosz (74. Kacper Rop), Vladyslav Roslaykov, Mateusz Bielenda, Oskar Bystrek, Serhii Rusian (60. Dawid Więckowski).

Sandecja Nowy Sącz: Martin Polaček - Kamil Słaby, Michał Rutkowski (56. Petr Buchta), Patryk Bryła (46. Peter Kolesár), Kacper Talar, Eryk Pieczarka, Przemysław Skałecki, Tomasz Kołbon, Wiktor Kłos (46.Jakub Sangowski), Jakub Wilczyński (64. Daniel Pietraszkiewicz), Rafał Wolsztyński (56. Mikołaj Kwietniewski).