2024-10-21 23:06:00

Betclic 2 liga: Magazyn 14. kolejki [WIDEO]

Za nami 14. kolejka Betclic 2 ligi. Zobaczcie magazyn skrótów przygotowany przez TVP Sport.

Resovia wciąż bez przełamania

Za nami 14. kolejka Betclic 2. ligi, która przyniosła kilka interesujących spotkań. Wśród nich warto wspomnieć starcie Resovii z GKS-em Jastrzębie. "Pasiaki" zremisowały 1-1, mimo że prowadzili po golu Macieja Górskiego w pierwszej połowie. Po zmianie stron, rzeszowianie stracili przewagę, gdy Oliwier Jakuć wyrównał mocnym strzałem w 62. minucie. Resovia miała kilka okazji do odzyskania prowadzenia, ale bramkarz gospodarzy skutecznie interweniował. W końcówce obie drużyny próbowały zdobyć zwycięskiego gola, jednak mecz zakończył się podziałem punktów.

Marek Saganowski na wylocie?

Ciekawe były również pojedynki Polonii Bytom z Hutnikiem Kraków oraz Wisły Puławy z Zagłębiem Sosnowiec. Mimo że większych niespodzianek nie było, wynik drużyny prowadzonej przez Marka Saganowskiego można uznać za pewną sensację. Jednak słabsza forma Zagłębia, spadkowicza z Betclic 1. ligi, w ostatnim czasie nikogo już nie dziwi. Problemy zespołu mogą niebawem wpłynąć na przyszłość trenera, ponieważ po dobrym początku sezonu Zagłębie zaczyna tracić dystans do strefy barażowej. Wydaje się, że cierpliwość zarządu klubu może być na wyczerpaniu.

Dobra forma Polonii Bytom

Jeśli chodzi o mecz Polonii Bytom z Hutnikiem Kraków, był to pojedynek na poziomie czołowych drużyn 2. ligi. Obie ekipy zaprezentowały wysoki poziom, a pierwsza połowa obfitowała w dogodne sytuacje bramkowe. Ostatecznie, w doliczonym czasie pierwszej połowy, wynik otworzył Kamil Wojtyra. W drugiej części gry Polonia przypieczętowała zwycięstwo, podwyższając wynik na 2-0 po strzale z rzutu karnego.