2024-10-21 20:59:00

Stal Rzeszów uległa Ruchowi Chorzów

Nie udało się zakończyć piłkarzom Stali Rzeszów serii bez zwycięstwa nad chorzowskim Ruchem. O wygranej 14-krotnego mistrza Polski przesądziły dwa trafienia w pierwszej połowie.

W 13. kolejce Betclic 1. Ligi Stal Rzeszów podejmowała Ruch Chorzów. Po stracie punktów przez zespoły z Niecieczy oraz Płocka, podopieczni Marka Zuba liczyli, że zbliżą się do miejsc premiujących awansem do PKO BP Ekstraklasy.

Świetny początek Ruchu Chorzów

Pojedynek od mocnego uderzenia rozpoczęli „Niebiescy”. Już w 4. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Sadlok a piłkę z najbliższej odległości wpakował do siatki Soma Novothny

Odpowiedź gospodarzy przyszła po upływie pierwszego kwadransa. Najwyżej w polu karnym chorzowian wyskoczył Michał Synoś, jego „główkę” zdołał sparować bramkarz rywali.

Bartłomiej Barański podwyższył prowadzenie

Rzeszowianom z niemałym trudem przychodziło konstruowanie akcji, tymczasem jedna z kontr przyjezdnych skończyła się drugim trafieniem. Miłosz Kozak przebiegł z piłką dobre kilkadziesiąt metrów, po czym odegrał do niepilnowanego Bartłomieja Barańskiego a ten okazji nie zmarnował.

Biało-Niebiescy wznowili grę i byli bliscy zdobycia kontaktowego gola. W "szesnastkę" Ruchu wbiegł Szymon Łyczko, którego strzał po rykoszecie od obrońcy trafił tylko w boczną siatkę.

Na zegarze była 30. minuta kiedy sam na sam z Martin Turkiem znalazł się Krystian Wachowiak. Skrzydłowego Stali zawiodło jednak wykończenie- zamiast strzelać praktycznie podał piłkę bramkarzowi gości.

Następnie bliski szczęścia był Sebastien Thill. Futbolówkę po uderzeniu Luksemburczyka tuż przed linią bramkową zatrzymał jeden z obrońców, zaś poprawkę Wachowiaka wybił Turk.

Zawody zostały na moment przerwane, gdy w polu karnym zderzyli się Oleksy z Novothnym. Po wznowieniu rywalizacji Krzysztof Bąkowski mógł wyciągać piłkę z siatki po raz trzeci, ale tym razem Barański się pomylił.

Riposta rzeszowian była błyskawiczna. Do bezpańskiej piłki dopadł Karol Łysiak, po jego kąśliwym uderzeniu gości uratował słupek. Wynik w tej części meczu nie uległ już zmianie, po chwili Wojciech Myć zaprosił piłkarzy na przerwę.

Zawodnicy Dawida Szulczka mogli rozstrzygnąć losy spotkania już na początku drugiej odsłony. Spustoszenie w defensywie gospodarzy siały rzuty rożne. Najpierw w ostatniej chwili piłkę wybił Patryk Warczak, następnie Bąkowskiego uratowała poprzeczka.

W 53. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Miłosz Kozak. Pomocnik gości ułożył sobie piłkę na lewej nodze, ale ofiarna interwencja Wachowiaka zapobiegła utracie trzeciego gola.

120 sekund później trybuny jękneły z zawodu, gdy po rzucie rożnym precyzji zabrakło Synosiowi. Następnie zaatakowali "Niebiescy", uderzenie Kozaka poszybowało nad poprzeczką.

Obie drużyny pudłowały na potęgę

W 67. minucie wydawało się, że musi paść gol dla gospodarzy. Andreja Prokić minął wychodzącego z bramki Turka, ale piłkę zatrzymał z obrońców i skończylo się na rzucie rożnym.

Kolejne 60 sekund to prawdziwy rollercoaster. Sam na sam z Bąkowskim znalazł się Novothny, ale trafił wprost w bramkarza. Miejscowi zerwali się do ataku i będący praktycznie przed pustą bramką Wachowiak trafił w boczną siatkę.

Do ostatniego gwizdka sędziego niewiele się działo. Wprawdzie Stal utrzymywała się przy piłce starając się rozmontować defensywę chorzowian, ale ataki gospodarzy były bez przekonania i Ruch wywiózł z Rzeszowa komplet punktów.

0-1 Soma Novothny (4)
0-2 Bartłomiej Barański (25)

Stal Rzeszów: Krzysztof Bąkowski- Patryk Warczak, Marcin Kaczor (64. Kamil Kościelny), Michał Synoś, Paweł Oleksy (46. Milan Simcak)- Karol Łysiak, Szymon Kądziołka (64. Cesar Pena), Sebastien Thill- Szymon Łyczko (46. Benedykt Piotrowski), Andreja Prokić, Krystian Wachowiak (71. Tomasz Bała).
Ruch Chorzów: Martin Turk- Martin Konczkowski, Andrej Lukić, Szymon Szymański, Maciej Sadlok (79. Łukasz Góra)-  Filip Borowski (66. Szymon Karasiński), Denis Ventura, Miłosz Kozak (66. Nono), Bartłomiej Barański (66. Jakub Myszor), Mohamed Mezghrani (87. Wojciech Łaski)- Soma Novothny.

Sędzia: Wojciech Myć
żółte kartki: Marcin Kaczor (23-faul), Paweł Oleksy (35-faul) - Denis Ventura (15-faul), Szymon Szymański (32-faul), Andrej Lukić (45-faul), Nono (90-faul)
Widzów: 5137.