2024-10-21 14:10:00

Wysokie zwycięstwo Legionu Pilzno z Sokołem Kamień

fot: Dawid Sączawa
Sokół Kamień dostał "lanie" od Legionu Pilzno w 13. kolejce IV Ligi Podkarpackiej. Goście zwyciężyli aż 4-0.

Od początku Legion Pilzno dominował na boisku. Po kilku minutach groźny strzał oddał Patryk Misztal, lecz trafił w boczną siatkę bramki. W 20. minucie goście mieli rzut karny za sprawą zagrania ręką przez zawodnika Sokoła Kamień.

Do piłki podszedł Piotr Syguła, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz, który wybronił jedenastkę rywali. W 30. minucie przyjezdni dopięli swego. Z rzutu wolnego strzał oddał Tomasz Barycza i futbolówka odbiła się od słupka. Do piłki najszybciej podbiegł Paweł Remut i otworzył wynik tego pojedynku.

Cztery minuty później, świetne zagranie posłał Piotr Syguła do Miłosza Chmury, który bez zastanowienia wpakował futbolówkę do sieci. W 64. minucie Bartosz Czyjt wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem gospodarzy i podwyższył na 3-0.

Rezultat ustanowił w 84. minucie Dominik Kędzior, który oddał precyzyjny strzał po podaniu Kacpra Nytko.

0-1 Paweł Remut (30)
0-2 Miłosz Chmura (34)
0-3 Bartosz Czyjt (64)
0-4 Dominik Kędzior (84)

Składy wyjściowe:

Sokół Kamień: Zieliński, Modrzejewski, Karcz, Piekut, Konefał, Łuczyk, Zwolski, Rurak, Pikuła, Mazur, Rębisz

Legion Pilzno: Sokół, Czyjt, Syguła, Remut, Pęcak, Manzo, Barycza, Mazur, Misztal, Chmura, Tubek