2024-10-19 19:32:49

Stal Łańcut pokonała Orła Przeworsk

fot: Izabela Pomykała
Stal Łańcut wygrała zacięty pojedynek z Orłem Przeworsk 2-1. Podopieczni Valeriya Sokolenko odnotowali drugie zwycięstwo z rzędu.

Nie musieliśmy długo czekać na pierwszą bramkę w tym meczu. W 4. minucie fatalnie zachowała się obrona Orła Przeworsk, która dostała zagranie za swoje plecy. W tej sytuacji odnalazł się Patryk Róg i nie pomylił się w stuprocentowej sytuacji. Stal Łańcut objęła prowadzenie.

W 55. minucie Adrian Cieśla zaliczył indywidualną akcję z prawej strony boiska, po której zszedł do środką i kropnął piłkę, która zatrzepotała w siatce rywali. Po chwili pojawiła się odpowiedź ze strony Orła Przeworsk.

Dokładnie trzy minuty poźniej, tym razem nie popisała się defensywa gospodarzy, dzięki której swoją sytuację miał Sylwester Kielich. Zawodnik gości pewnie pokonała Arkadiusza Słysza i strzelił bramkę kontaktową.

Przyjezdni nie zdołali odpowiedzieć do ostatniego gwizdka i Stal Łańcut mogła zapisać sobie trzy punkty na swoje konto.

1-0 Patryk Róg (4)
2-0 Adrian Cieśla (55)
2-1 Sylwester Kielich (58)

Stal Łańcut: Słysz – Kardyś, Makowski, Cwynar - Cieśla (71 Olejarka), Baj, Piątek (89 Wyrwas), Płocica, Więcek, Matofij - Róg (75 Szpytma)

Orzeł Przeworsk: Łuczyk – Zygmunt, Jędryas, Tabor, Pikuła - Surmiak, Majba (73 Lorek), Gurak (73 Kocur), Kiełbicki  - Daniel, Kielich