2024-10-09 20:07:08

Polska U-19 pokonała Maltę na Stadionie Miejskim w Mielcu

fot: Konrad Kwolek
Reprezentacja Polski U-19 nie dała szans rówieśnikom z Malty i pokonała ich aż 6-0. Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim w Mielcu.

Polacy rozpoczęli turniej elimancyjny do Mistrzostw Europy U-19. W starciu z Maltą "Biało-czerwoni" od początku narzucili swój styl gry i wywiązli się z roli faworyta.

Już w 7. minucie Daniel Mikołajewski miał dogodną sytuację, ale nie był w stanie pokonać Jamesa Sissonsa. Minutę później Dominik Szala oddał strzał głową, piłka trafiła jednak w słupek.

Polacy przeważali, ale początkowo brakowało im skuteczności. W 30. minucie piłka znów zatrzymała się na słupku po strzale Jana Faberski, następnie dobitkę skutecznie wykorzystał Daniel Mikołajewski i "Biało-czerwoni" objęli prowadzenie.

Sześć minut później Jan Faberski znów trafił w słupek, tym razem bezpośrednio z rzutu wolnego. W  45. minucie Eryk Grzywacz wysunął piłkę do Daniela Mikołajewskiego, który po raz drugi znalazł drogę do bramki rywali.

W drugiej połowie obraz pojedynku się nie zmienił, Polacy dominowali i stwarzali sobie licznie okazje bramkowe. W 59. minucie futbolówkę w pole karne z rzutu rożnego wrzucił Karol Borys, a Igor Orlikowski przyłożył nogę i dał zespołowi trzeciego gola.

Trzy minuty później,  Krzysztof Kolanko podał do Daniela Mikołajewskiego, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z golkiperem i zdobył hat-tricka. W 83. minucie z obroną Reprezentacji Malty zabawił się Alan Rybak,  po dryblingu wypracował sobie stuprocentową sytaucję i z łatowiścą strzelił piątą bramkę dla swojego zespołu.

W 86. minucie "Biało-czerowni" przypieczętowali zwycięstwo. Kacper Nowakowski przyjął futbolówkę przed polem karnym i technicznym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Podopieczni Wojciecha Kobeszki pokonali reprezentację Malty 6-0.

Polska - Malta 6-0 (2-0)

1-0 Mikołajewski (30)
2-0 Daniel Mikołajewski (45)
3-0 Igor Orlikowski (53)
4-0 Daniel Mikołajewski (62)
5-0 Alan Rybak (83)
6-0 Kacper Nowakowski (85)

Składy:

Polska: Miłosz Piekutowski, Dominik Szala, Igor Orlikowski, Michał Gurgul (67. Kacper Potulski), Maksymilian Sznaucner, Filip Rózga (46. Krzysztof Kolanko), Karol Borys, Daniel Mikołajewski (67. Patryk Paryzek), Krzysztof Kurowski, Jan Faberski (67. Alan Rybak), Eryk Grzywacz (75. Kacper Nowakowski)

Malta: James Sissons, Nic Briffa, Lucas Okeke (73. Liam Delicata), Aiden Zammit, Nicholas Agius (82. Timothy Eviparker), Benjamin Cassar (46. Thomas Melillo), Jake Azzopardi, Kydin Hili (46. Peter Ohaka Jr), Deiser Agius, Shelom Magri, Kay Gyian Bartolo.