2024-09-21 18:04:18

Wisłoka Dębica wypuściła remis w ostatnich minutach i przegrała z Podhalem Nowy Targ

Gol Mateusza Geńca nie zapewni Wisłoce Dębica punktu (fot. Daria Misiaszek/ Wisłoka Dębica)
Wisłoka Dębica przegrała z Podhalem Nowy Targ 2-3. W 88. minucie Mateusz Geniec doprowadził do wyrównania, jednak ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do przyjezdnych.

Już w 8. minucie goście objęli prowadzenie po kuriozalnej sytuacji. Jeden z obrońców Wisłoki Dębica podawał do bramkarza, piłka podskoczył na kępce trawy i wpadła do siatki. Golkiper miejscowych trącił futbolówkę i na jego konto zostało zapisane trafienie samobójcze.

Dwie minuty później Podhale Nowy Targ po składej akcji prowadziło już 2-0. Lewym skrzydłem w pole karne przedarł się Mateusz Niedziałkowski, później Piotr Giel dograł do Mostafa Hameda, ten minął dwóch zawodników i precyzyjnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce.

W 28. minucie po raz pierwszy zagrozili podopieczni Bartosza Zołotara. Po dośrodkowaniu, z okolicy 7. metra główkował Michał Czarny, ale piłka przeszła obok słupka. Chwilę później odpowiedzili piłkarze Podhala, po rzucie rożnym piłka zatrzymała się na 5. metrze, ale ofiarna interwencja jednego z obrońców uratowała miejscowych przed startą trzeciego gola.

Kapitalne uderzenie Damiana Łanuchy z rzutu wolnego

Z każdą kolejną minutą coraz bardziej zaczęli naciskać gospodarze. Prowadzili grę w końcówce pierwszej części i w 45. minucie udało im się zdobyć bramkę do szatni. Bezpośrednio z rzutu wolnego kapitalnie przymierzył Damian Łanucha.

Druga część spotkania również mogła znakomicie rozpocząć się dla podopiecznych Bartosza Zołotara. W 50. minucie Krzysztof Zawiślak wypuścił sam na sam Batora, ten z okolicy 11. metra trafił w słupek. Piłka wróciła na pole gry, próbował Krzysztof Żmuda, ale trafił w obrońcę, a później po dośrodkowaniu z prawej strony w stuprocentowej sytuacji strzał Zawiślaka bramkarz sparował nad poprzeczkę.

Nieskuteczność gospodarzy po zmianie stron

Minutę później w kolejnej dogodnej sytuacji instynktem strzeleckim nie popisał się tym raz Michał Czarny, który niepilnowany główkował obok słupka. Wisłoka Dębica cały czas przeważała i w 60. minucie Dominik Kulon miał kolejną dobrą okazję na wyrównanie, jednak uderzył nad poprzeczką.

W 63. minucie po wrzutce z wolnego groźnie zrobiło się tym razem pod bramką Wisłoki. W zamieszaniu obrońca prawie skierował piłkę do własnej bramki, ale na posterunku był bramkarz.

W 72. minucie Jakub Bator wpadł w pole karne, jego uderzenie zatrzymał bramkarz, a później jeden z obrońców wybił na 16. metr, skąd przymierzył Damian Łanucha. Kolejny raz górą był jednak golkiper Podhala Nowy Targ.

Szalona końcówka w Dębicy

W 87. minucie napór Wisłoki Dębica w końcu przyniósł oczekiwany rezultat. Piłkę ręką w polu karnym zagrał Michał Marek i arbiter wskazał na wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Geniec i na trzy minuty przed końcem doprowadził do wyrównania.

Ostatnie słowo w tym spokaniu należało jednak do Podhala Nowy Targ. Minutę później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Dominik Paniak i zapewnił gościom komplet punktów.

0-1 Filip Dziurgot (8-sam)
0-2 Mostafa Hamed (10)
1-2 Damian Łanucha (45)
2-2 Mateusz Geniec (88-rzut karny)
2-3 Dominik Paniak (89)

Wisłoka Dębica: Dziurgot - Geniec, Czarny Bogacz, Grasza - Żmuda (82' Czerwiec), Fedan (69' Siedlecki), Łanucha - Bator (82' Siedlik), Zawiślak (62' Maik), Kulon (62' Czernysz).

Podhale Nowy Targ: Styrczula - Salak, Mirosznik, Marques (71. Kurzeja), Seweryn, Niedziałkowski (84. Paniak), Purcha, Hamed (62. Da Silva), Ustupski (71. Marek), Michota, Giel (71. Kozarzewski)

Żółte kartki: Łanucha (80'), Czarny (89'), Czernysz (90') - Giel (32'), Hamed (57'), Augusto (58'), Michota (87')