2024-09-21 19:09:47

Mocna końcówka dała wygraną Siarce Tarnobrzeg. Chełmianka pokonana

Emanuel Francois (na zdjęciu z prawej) strzelił jedną z bramek dla Siarki Tarnobrzeg (fot. archiwum / Siarka Tarnobrzeg)
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali 2-1 z Chełmianką Chełm w kolejnym meczu 3 ligi gr. IV. Podkarpackie zespół do 80. minuty przegrywał 0-1.

Gospodarze od pierwszych minut byli stroną przeważającą, ale oprócz kilku stworzonych sytuacji niewiele z tego wynikło. Najbliżej szczęści był Kamil Ogorzały, który dostał piłkę kilka metrów przed bramką Michała Jerke, ale został zablokowany.

Jako pierwsi do siatki trafili goście. Gola na 1-0 dla Chełmianki Chełm zdobył w 39. minucie Bartłomiej Korbecki, który w efektowny sposób oszukał kilku obrońców Siarki i po indywiualnej akcji trafił do siatki. Do przerwy przyjezdni prowadzili jednym golem.

Po zmiane stron "Siarkowcy" za wszelką cenę próbowali odrobić straty. Groźnie uderzał Dawid Lisowski, próbowali też Kosei Iwao i Kacper Prusiński, ale w każdej z tych sytuacji górą był bramkarz Chełmianki.

Chełmianka broniła się skutecznie aż do 80. minuty. Właśnie wtedy na listę strzelców wpisał się pochodzacy z Haiti Emanuel Francois, który wykończył wrzutkę Kacpra Prusińskiego i doprowadził do wyrównania.

Gracze Siarki Tarnobrzeg poszli za ciosem. Kilka minut później w polu karnym faulowany był Japończyk Kosei Iwao i arbiter wskazał na "wapno". Jedenastkę na gola zamienił samo poszkodowany i zrobiło się 2-1 dla Siarki. Jak się później okazało była to zwycięska bramka.

Już za tydzień piłkarze Siarki zmierzą się na wyjeździe z Unią Tarnów. Chełmiankę natomiast czeka mecz przed własną publicznością z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

0-1 Bartłomiej Korbecki (39)
1-1 Emanuel Francois (80)
2-1 Kosei Iwao (84-karny)

Siarka Tarnobrzeg: Cymerys – Sulkowski, Bracik, Kumorek, Misztal, D. Lisowski, Kaliniec (6. Jodłowski), P. Lisowski (65. Iwaniadze), Ogorzały, Prusiński, Iwao.

Chełmianka Chełm: Jerke – Ofiara (87. Konojacki), Kventser, Cichocki, Zmorzyński, Pek (87. Misztal), Piekarski (87. Klec), Korbecki, Romanowicz (54. Karbownik), Mroczek, Kasprzyk (72. Złomańczuk).

Sędziował: Michał Więckowski (Warszawa).
Żółte kartki: Misztal, D. Lisowski, Bracik - Korbecki, Jerke, Kwantsar, Cichocki.