2024-09-13 21:59:47

KS DevelopRes Rzeszów gorszy od PGE Grot Budowlanych Łódź w turnieju towarzyskim

PGE Grot Budowlani Łódź zwyciężają po pasjonującym meczu z Developresem Rzeszów i zapewniają sobie miejsce w finale turnieju.

Deklasacja w pierwszym secie

Lepiej to spotkanie rozpoczął KS DevelopRes Rzeszów, który objął prowadzenie 5:2. Jednak rywalki nie poddawały się i starały się gonić wynik. Skuteczność wyróżniała zespół z Rzeszowa, który w tym aspekcie był bardzo skuteczny.

Przy wyniku 10:4 trener PGE Grot Budowlanych Łódź, Maciej Biernat, wziął czas, licząc na przebudzenie swoich zawodniczek. Niestety, siatkarki Michala Macka w pierwszym secie grały jak burza.

Ogromna przewaga i dominacja KS DevelopResu Rzeszów w pierwszym secie znalazła odzwierciedlenie w wyniku 25:16. Rzeszowianki wygrały pierwszą partię z dużą łatwością.

Drugi set także dla KS DevelopResu Rzeszów

Druga partia rozpoczęła się nieco bardziej wyrównanie; drużyny zdobywały punkty jedna za drugą. Brylowała w ataku Sabrina Machado z KS DevelopResu Rzeszów, która była dziś w doskonałej formie.

Rzeszowianki wypracowały przewagę, prowadząc 14:11. W tym momencie o przerwę dla swojego zespołu poprosił Maciej Biernat. Siatkarki Michala Macka nie zwalniały tempa, a Weronika Centka-Tietianiec asem serwisowym podwyższyła wynik na 19:15.

Końcówka drugiego seta była bardzo wyrównana, ale zakończyła się na korzyść KS DevelopResu Rzeszów, który wygrał 28:26.

PGE Grot Budowlane Łódź ze zwycięstwem w trzecim secie

Pomimo niekorzystnego wyniku, PGE Grot Budowlane Łódź mocno rozpoczęły trzeci set, nie zamierzając łatwo się poddać. Ciężko im się grało naprzeciw świetnie dysponowanej drużynie KS DevelopResu Rzeszów.

Rzeszowianki prowadziły 12:9, ale Maciej Biernat wziął czas, aby wzbudzić w swoich zawodniczkach chęć dalszej walki. Łodzianki walczyły do końca i zdołały wyjść na prowadzenie 14:13. Pokazały dużą determinację i objęły prowadzenie 20:18.

Zacięta końcówka trzeciego seta zakończyła się na korzyść PGE Grot Budowlanych Łódź, które wygrały partię i przedłużyły mecz.

Wielki charakter Budowlanych Łódź

Czwarty set rozpoczął się wyrównanie. Łodzianki poczuły szansę na doprowadzenie do tie-breaku, podczas gdy podopieczne Michala Macka starały się im to uniemożliwić. PGE Grot Budowlane Łódź uzyskały przewagę 9:6.

Łodzianki zdecydowanie powiększyły przewagę, prowadząc 16:10. Michal Macek wziął czas, aby poprawić grę swoich siatkarek. Obie drużyny walczyły do końca przy wyniku 22:18 dla PGE Grot Budowlanych Łódź.

Siatkarki z Łodzi dopięły swego i doprowadziły do tie-breaku, wygrywając czwarty set 25:22.

Tie-break dla PGE Grot Budowlanych Łódź

Lepiej tie-breaka rozpoczęły zawodniczki z Rzeszowa, które objęły prowadzenie 7:1. Wszystko wskazywało na to, że podopieczne Michala Macka wróciły do swojej dobrej dyspozycji.

Łodzianki, mimo że były nieco zniechęcone, walczyły do końca. Niesamowita końcówka meczu zakończyła się niespodziewanym zwycięstwem zespołu z Łodzi 15:13.

PGE Grot Budowlani Łódź zagrają jutro o godzinie 12:00 z ITA TOOLS Stalą Mielec w meczu o I miejsce w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielec. KS DevelopRes Rzeszów zmierzy się o godzinie 10:00 z MOYA Radomką Radom w meczu o III miejsce.

KS DevelopRes Rzeszów - PGE Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:16, 28:26, 23:25, 22:25, 13:15)

KS DevelopRes Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Karina Chmielewska, Bruna Honorio, Sabrina Machado, Marrit Jasper, Monika Fedusio, Aleksandra Dudek, Elizabeth Vicet, Agnieszka Korneluk, Weronika Centka-Tietianiec, Karolina Fedorek, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Szczygłowska, Magda Kubas

PGE Grot Budowlani Łódź: Ewelina Wilińska, Alicja Grabka, Weronika Sobiczewska, Terry Enweonwu, Karolina Drużkowska, Aleksandra Wenerska, Jelena Blagojević, Paulina Damaske, Małgorzata Lisiak, Sasa Planinsec, Kinga Różyńska, Dominika Sobolska-Tarasova, Kornelia Drosdowska, Justyna Łysiak

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎2 osoby, ludzie grający w futbol amerykański, ludzie grający w siatkówkę i ‎tekst „‎TURNIEJ O PUCHAR MIASTA MIELCA PREZYDENTA UCZESTNICY TURNIEJU: AaGasTbaRet PAnOMKA 16 SITA له 10 এর TA اعهم 13 WRZEŚNIA 2024 GODZ. 16-30 ITA TOOLS STAL MIELEC MOYA RADOMKA RADOM, GODZ. 18-30 KS DEVELOPRES RZESZÓW GROT BUDOWLANI tÓOź 14 WRZEŚNIA 2024 GODZ. 10-00 MECZ III MIEJSCE GOOZ. 12-00 MECZ MIEJSCE (wejście na meoz Widowiskowo- Sols kiego) MOSIR Mielec, ul. Solskiego ITA mielec.pl កនសរអប្រត dabry TOYOTA SACAR CENTRUM @TECHNICZNE TARGUM NERGIA STAMSITAIN*. Nikmet WSTĘP BEZPŁATNY OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC PARTNER DOBROWOLSCY BIOFARM NORVO BARC መር PATRONAT MEDIALNY Prajekt druk: TOMILLO PODKARPACKIE CHMIE LOWIEC MOSİR .mielec.pl SMMDNSING ULTURY medesign medesign www.medn.pl‎”‎‎