2024-09-08 22:40:50

Bezbarwny występ Polaków. "Biało-czerwoni" przegrali z Chorwacją

Polska przegrała z Chorwacją w Lidze Narodów (fot. Robert Skalski)
Polska przegrała z Chorwacją 0-1 w drugim spotkaniu Ligi Narodów. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Luka Modrić po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

Od pierwszego gwizdka miejscowi przejęli inicjatywę. Groźnie pod bramką Łukasza Skorupskiego zrobiło się już w 8. minucie. Nasz golkiper znakomicie wybronił strzał Duje Calety-Cara z bliskiej odległości.

Kolejne fragmenty nadal upływały pod dyktando Chorwatów i po upływie dwudziestu minut z dystansu przymierzył Luka Modrić. Piłka przeszła obok słupka, jednak było to kolejne ostrzeżenie dla "Biało-czerwonych". W 29. minucie z okolicy 7. metra uderzał Igor Metanović, ale i tym razem nie trafił w bramkę.

Polacy bez celnego strzału w pierwszej połowie

Chwilę później ten sam zawodnik z łatwością doszedł do kolejnej sytuacji bramkowej po dograniu Luki Modricia, ale i tym razem zabrakło mu skuteczności.

Podopieczni Michała Probierza przebudzili się nieco w końcówce pierwszej połowy. W pole karne wpadł Sebastian Szymański, ale znakomicie zatrzymał go chorwacki defensor. "Biało-czerwoni" zakończyli pierwszą część spotkania bez celnego strzału na bramkę.

Kapitalna bramka Luki Modricia

Tuż po zmianie stron Polacy wypracowali sobie jak dotąd najlepszą sytuację. Kąśliwie uderzył Nicola Zalewski, ale na posterunku był golkiper rywali. Ofensywne zapędy "Biało-czerwonych" zostały jednak szybko ostudzone.

W 50. minucie rzut wolny tuż przed polem karnym wywalczył Igor Metanović po faulu Walukiewicza. Pięknie przymierzył Luka Modrić i Chorwaci objęli prowadzenie.

W kolejnych minutach "Biało-czerwoni" mieli dużo szczęścia. Kolejny raz defensorów nękał Metanović, jednak cały czas brakowało mu wykończenia.

W 70. minucie Robert Lewandowski mógł doprowadzić do wyrównania. Napastnik FC Barcelony znakomicie opanował futbolówkę w polu karny, ale trafił tylko w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry przed szansą stanął jeszcze Karol Świderski, ale tuż przed bramką nie trafił w piłkę.

Chorwacja - Polska 1-0 (0-0)

1-0 Luka Modrić (50)

Chorwacja: 1. Dominik Livaković - 20. Marko Pjaca, 6. Josip Šutalo, 5. Duje Ćaleta-Car, 4. Joško Gvardiol, 19. Borna Sosa (90, 14. Ivan Perišić) - 13. Petar Sučić (46, 21. Luka Sučić), 8. Mateo Kovačić (79, 15. Mario Pašalić), 10. Luka Modrić, 17. Bruno Petković (69, 9. Andrej Kramarić) - 22. Igor Matanović (69, 11. Ante Budimir).

Polska: 1. Łukasz Skorupski - 13. Jakub Kamiński (82, 19. Przemysław Frankowski), 4. Sebastian Walukiewicz, 5. Jan Bednarek, 3. Paweł Dawidowicz, 21. Nicola Zalewski - 16. Mateusz Bogusz (62, 11. Karol Świderski), 20. Sebastian Szymański (86, 6. Jakub Piotrowski), 10. Piotr Zieliński (62, 17. Bartosz Slisz), 7. Kacper Urbański (62, 8. Jakub Moder) - 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Kovačić, Pjaca, Sučić, Petković, Budimir - Bednarek.