2024-09-07 18:29:49

Siarka Tarnobrzeg przegrała z Sandecją Nowy Sącz! Mecz został przerwany na kilka minut

Siarka Tarnobrzeg przegrała w hicie kolejki z Sandecją Nowy Sącz (fot. Konrad Kwolek)
Siarka Tarnobrzeg przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0-1. W drugiej połowie mecz został przerwany na kilka minut przez skandaliczne zachowanie kibiców gości, a na murawie pojawiła się policja.

W meczu na szczycie 3 ligi gr. IV zmierzy się dwie drużyny, które w tym sezonie aspirują o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Dariusza Kantora próbowali zatrzymać rozpędzoną Sandecję, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze porażki.

Po upływie 13. minut jako pierwsi próbowali zagrozić miejscowi. Wrzutkę posłała Emmanuel Francois, jednak żaden z zawodników Siarki nie zdołał sięgnąć górnej piłki. Siedem minut później po uderzeniu Szymona Fereta ofiarnie interweniowali piłkarze Sandecji i ostatecznie udało im się zblokować ten strzał.

Miejscowi nie zwalniali tempa i szukali kolejnych dogodnych sytuacji. W 23. minucie piłkę na przedpolu uderzył Konrad Misztal, jednak nie trafił w bramkę. Natomiast trzy minuty później znakomitą interwencję popisał się Martin Polacek, po bezpośrednim strzale Dawida Lisowskiego z rzutu wolnego.

Jeszcze przed przerwą sam na sam z bramkarzem wychodził Szymon Feret, ale uprzedził go wychodzący z bramki Martin Polacek i pierwsza część mimo przewagi gospodarzy zakończyła się bezbramkowym remisem.

Gol dla Sandecji i czerwona kartka dla gospodarzy

Początek drugiej odsłony idealnie ułożył się dla podopiecznych Łukasza Mierzejewskiego. Pięć minut po zmienia stron zza pola karnego przymierzył Tomasz Nawrotka i futbolówka wpadła do bramki.

Kłopoty Siarki jednak dopiero się rozpoczęły. Cztery minuty po straconej bramce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jakub Czajkowski i Sandecja od 54. minuty grała w przewadze.

W kolejnych minutach miejscowi mimo gry w osłabieniu poszukiwali wyrównującego gola. Sandecja bardzo skutecznie radziła sobie jednak w defensywie i cały czas utrzymywała jednobramkową przewagę.

Skandaliczne sceny na sektorze gości. Mecz został przerwany na kilka minut

W 80. minucie spotkanie zostało przerwane na kilka minut przez zachowanie kibiców Sandecji. Krzesełka z sektora gości zaczęły lądować na murawie i na boisku pojawiła się policja.

Mecz udało się dokończyć i w końcówce przyjezdni mogli przypieczętować zwycięstwo. W 86. Mateusz Białka wybronił jednak rzut karny egzekwowany przez Jakuba Wilczyńskiego.

Rezultat do ostatniego gwizdka nie uległ już zmianie i bramka Tomasza Nawrotki z początku drugiej połowy dała "Sączersom" komplet punktów.

0-1 Tomasz Nawrotka (50)

Siarka Tarnobrzeg:  Białka -  Bracik, D. Lisowski (73. Sulkowski),  Prusiński (60. Ivaniadze),  Kumorek, Iwao, Francois (60. Ogorzały), Czajkowski, P. Lisowski, Misztal,  Feret (81'  Mróz)

Sandecja Nowy Sącz: Polaček - Słaby, Rutkowski, Kowalik,  Bryła (46. Nawotka), Kacper Talar (90+4. Peciak), Skałecki, Kołbon, Pietraszkiewicz (62'.Marcin Budziński), Kłos,  Wolsztyński (73. Wilczyński)

Czerwona kartka: Jakub Czajkowski (55. za drugą żółtą)