2024-09-06 22:09:00

KS Wiązownica nie dała rady rezerwom Korony Kielce

Korona II Kielce pokonała KS Wiązownica. Zespół z Podkarpacia stracił remis w ostatnich minutach meczu.

Już od początku spotkania dało się zauważyć, że to goście lepiej radzą sobie na boisku. Mimo wielu prób Korony II Kielce nie udało im się jednak przedrzeć do bramki Wiązownicy w pierwszej połowie. To podopieczni Valerija Sokolenko otworzyli wynik jeszcze przed przerwą. Wszystko to za sprawą "ręki" rywala w polu karnym, co poskutkowało podyktowaną jedenastką. Piłkę na wapnie ulożył Michał Kitliński i dał prowadzenie miejscowym.

Druga odsłona poroczyła się jednak na niekorzyść KS-u. Mimo kilku szans na drugiego gola, zabrakło wykończeń akcji. W 66. minucie Karol Turek, zawodnik ekipy Korony przymierzył celnie z odległości kilku metrów. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisowym wynikiem 1-1, kielczanie w doliczonym czasie gry zgarnęli dla siebie zwycięstwo. Zagranie wzdłuż lini bramkowej wykończył Kacper Kucharczyk i trzy punkty powędrowały na konto gości.

To już piąta porażka Wiązownicy w tym sezonie. Poprzednio przegrali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

1-0 Michał Kitliński (40-rzut karny)
1-1 Karol Turek (66)
1-2 Kacper Kucharczyk (90+3)

KS: Osobiński, Hrabovskyi, Jopek, Kasia, Maj (85. Buńko), Kitliński (73. Morag), Michalik, Kordas, Jaroch (73. J. Wójcik), Maślanka,  Wójcik.
Korona II: Mamla, Przebysławski, Oziębło, Ciszek, Turek,  Mianowany (88. Gałązka), Kowalski (62. Kucharczyk), Żądło, Toboła (46. Chojecki) Turek, Rogula (78. Szymański).