2024-08-31 19:13:51

JKS Jarosław lepszy od Orła Przeworsk

JKS Jarosław zwyciężył w Przeworsku (fot. Dominik Budzowski/JKS Jarosław)
JKS Jarosław pokonał na wyjeździe Orła Przeworsk 2-0. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Piotr Pindak oraz Andiy Tukhan.

Rozpędzony JKS Jarosław po raz czwarty w tym sezonie dopisał komplet punktów.

Od początku spotkania podopieczni Bogdana Zająca zdecydowanie przeważali. Już w 3. minucie z okolicy 18. metra przymierzył Wojciech Reiman i piłka zatrzymała się na słupku. Chwilę później z dystansu potężnie uderzył Ploshchynskyi i zmusił golkipera rywali do interwencji.

Piłkarze z Jarosławia cały czas konstruowali akcje na połowie przeciwnika i w 23. minucie objęli prowadzenie. Po kombinacyjnym rozegraniu rzutu wolnego, piłkę do bramki z bliskiej odległości skierował Piotr Pindak. Do przerwy goście pozostawali na jednobramkowym prowadzeniu, a Orzeł Przeworsk nie potrafił stworzyć większego zagrożenia.

W drugą połowę również lepiej weszli podopieczni Bogdana Zająca. W 55. minucie Wojciech Reiman wypuścił Andiya Trukhana, ten uderzył na bramkę po czym niepewnie interweniował golkiper i futbolówka ponownie trafiła pod nogi Trukhana. Zawodnik JKS-u przy dobitce już się nie pomylił i podwyższył na 2-0.

Po stracie drugiej bramki gospodarze nieco się przebudzili, jednak nadal nie byli w stanie w konkretny sposób zagrozić bramce Guridova. W 77. minucie bliski drugiego gola był natomiast Piotr Pindak, który próbował przelobować bramkarza. Ostatecznie piłka jednak nie wpadła do siatki.

Ekipa z Jarosławia do ostatniej minuty miała to spotkanie pod kontrolą i dopisała kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

0-1 Piotr Pindak (23)
0-2 Andriy Trukhan (55)

Orzeł Przeworsk: Korziewicz – Gurak (86 Lorek), Broda, Markiewicz, Zygmunt (46 Pikuła), Kielich (64 Kocur), Tabor, Jędryas, Surmiak, Majba (78 Brud), Daniel

JKS Jarosław: Guridov – Ptasznik, Kocój, Zając, Płoszczyńskij (84 Husaczenko), Pilch (68 Magdziak), Mykycej (65 Chrupcała), Oziębło (73 Pakuła), Reiman (78 Muliński), Pindak (90 Wiśniowski), Triuchan (63 Drapała)