2024-08-30 22:25:00

Stal Mielec bez celnego strzału i bez punktów! Porażka z Lechem Poznań

Stal Mielec po słabym meczu przegrała z Lechem Poznań 0-2. Podpieczni Kamila Kieresia nie oddali ani jednego celnego strzału. Czerwoną kartką ukarany Bert Esselink.

Lech Poznań od początku meczu ruszył do ataków i już po kilku minutach mógł prowadzić 1-0. Ostatecznie bramka Dino Hotica nie została, bo na pozycji spalonej był Mikael Ishak. W kolejnych minutach Stal Mielec nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji, a goście wciąż byli w natarciu. W 29. minucie Hotić podał do Afonso Sousa, a strzał tego drugiego odbił się od obramowania bramki gospodarzy.

Dwie bramki Lecha Poznań w ostatnim kwadransie pierwszej połowy

Trzy minut później podopieczni Nielsa Frederiksena wyszli na zasłużone prowadzenie. Gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Dino Hotić. W 37. minucie Lech poznań wykorzystał błąd obrony podopiecznych Kamila Kieresia. Antoni Kozubal głową zagrał do Ishaka, a ten drugi w sytuacji sam na sam nie dał szans Jakubowi Mądrzykowi.

W końcówce pierwszej połowy po wrzutce z bocznego sektora boiska strzał głową oddał Maciej Domański, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Ostatecznie pierwsza część zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem "Kolejorza".

Po przerwie do ataków próbowali ruszyć gospdoarze i ładnym uderzeniem popisał się Krystian Getinger, ale strzał poleciał nad poprzeczką bramki Bartosza Mrozka.

Ekonomiczny Lech Poznań z pewnym zwycięstwem

W kolejnych minutach niewiele działo się na boisku. Stal Mielec próbowała atakować, ale niespecjalnie im to wychodziło. Natomiast Lech Poznań kontrolował dwubramkowe prowadzenie i małym nakładem sił zwyciężył w tym meczu.

W doliczonym czasie gry jeszcze Bert Esselink obejrzał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję piłkarza klubu z Poznania. Warto dodać, że Stal Mielec w całym meczu nie oddał ani jednego celnego strzału.

0-1 Dino Hotic (32)
0-2 Mikael Ishak (37)

Stal Mielec: Mądrzyk – Senger, Matras, Esselink – Jaunzems (70. Dadok), Guillaumier, Bukowski (46. Hinokio), Getinger – Assayag (79. Tkacz), Domański – Szkurin

Lech Poznań: Mrozek – Pereira, Milić, Douglas, Gurgul – Kozubal, Murawski (78. Jagiełło) – Hotić (78. Waalemark), Sousa (60. Gholizadeh), Haakans (60. Fabiema) – Ishak (87. Szymczak)